Medimagazin logo

Doktora ilaç yok!

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde görev yapan Uzman psikiyatr Dr. Şahut Duran, SGK sağlık sisteminde kayıtlı görünmediği için 10 gündür ilaç alamıyor.
Kaynak: sondakika.com
Doktora ilaç yok!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

 Kendi çalıştığı hastanede ilaç yazdırmak Acil Servis'e başvurdu, ancak görevli personelin "Sizin SGK'da kaydınız yok" demesiyle şoke oldu. Dr. Duran, başvurduğu 3 ayrı hastaneden de aynı yanıtı aldı. SGK yetkilileri sorunun, tüm sosyal güvenlik kurumlarının SGK çatısı altında birleşmesi sırasında Emekli Sandığı'na bağlı çalışan Dr. Duran'ın bilgilerinin çalıştığı kurum tarafından güncellemesinin yapılmamasından kaynaklandığını söyledi.

Manisa Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hastanesi'nde 5 yıldır Uzman Doktor olarak görev yapan 33 yaşındaki Şahut Duran, ilaç almak üzere 12 Aralık'ta çalıştığı hastanenin acil servisine kaydını yaptırmak istedi. Ancak Dr. Duran, personelin "Sizin hiçbir sosyal güvenceniz yok" demesiyle şoke oldu. Üç farklı hastanede kayıt yaptırmaya çalışan Dr. Duran tümünde aynı yanıtla karşılaşınca, soluğu SGK Manisa İl Müdürlüğü binasında aldı. SGK'da kendisini sorgulatan Dr. Şahut Duran, müdürlük personelinden de SGK kaydının olmadığı öğrenince ne yapacağını şaşırdı.

'TERZİ KENDİ SÖKÜĞÜNÜ DİKEMEDİĞİ GİBİ'

SGK İl Müdürlüğü yetkililerinden sorunun çözümüne yönelik bir cevap alamadığını ileri süren Dr. Duran şunları anlattı:

"10 yıllık devlet memuruyum. Başıma ilk kez böyle bir şey geldi. Üç hastaneye giderek muayene olmak için kayıt yaptırmak istedim. Hiçbir sosyal güvencemin olmadığı ortaya çıktı. Bir haftadır SGK İl Müdürlüğü yetkilileri ile görüşme halindeyim. Ama hala bir sonuç alınamadı. Şimdi hiçbir hastaneye başvuramıyorum. Hiçbir ilacı yazdıramıyorum. Büyük bir rahatsızlık geçirsem paralı olarak bakılabileceğim. Terzi kendi söküğünü dikemediği gibi ben de kendimi muayene ettiremiyorum."

'KURUMU BİLGİLERİNİ GÜNCELLEMEMİŞTİR'

SGK Manisa İl Müdürü Saffet Dinç ise Emekli Sandığı, SSK ve Bağ- Kur'un SGK çatısı altında toplandığını hatırlatarak, Emekli Sandığı'na bağlı olan Dr. Şahut Duran'ın bilgilerinin, çalıştığı kurum tarafından güncellememiş olduğunu, sorunun da bundan kaynaklanabileceğini söyledi. Dinç, "Öncelikle kendi kurumunda sorunun giderilmesi için müracaatta bulunması gerekiyor. Güncelleme gerçekleştikten sonra biz üzerimize düşeni yaparız" dedi.

doktora
ilaç
yok!
Yorum (1)
hakan te
aynı sorun bende de yaşandı. bende 10 yıllık hekimim ama sgk nın yeni geçtiği SPAS diye bir sistem var. ondan kaynaklı olabilir. benim sorunum da yaklaşık 4-5 gün sonra ankara ile yapılan yazışmalar sonunda çözüldü.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir