Medimagazin logo

Doğumhaneden mesajınız var

İzmir Tepecik Eğitim ve Araştırma Hastanesi Ege Doğumevi'ndeki bebeklerin dünyaya gelişi babaya ve aile yakınlarına cep telefonu mesajı ile bildiriliyor.
 Doğumhaneden mesajınız var
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Hastane yöneticisi Prof. Dr. Abdullah Taşyurt, Ege Bölgesi ve İzmir'in büyük bölümüne hizmet veren doğumevinde günde ortalama 40 bebeğin dünyaya geldiğini belirtti.

Başta baba olmak üzere ailelerin anne adayı ve bebeğin sağlığını çok merak ettiğini ifade eden Taşyurt, başlattıkları SMS uygulaması sayesinde kısa sürede haber vermeyi amaçladıklarını söyledi.

Anne adayı servise yattığı andan itibaren durumundaki değişiklikleri ve dünyaya gelen bebeklerin müjdesini cep telefonu mesajıyla ilettiklerini ifade eden Taşyurt, hasta memnuniyeti ve konforunu artırmak istediklerini kaydetti.

Hasta ve yakınları ile iletişimi artırdıklarını da kaydeden Abdullah Taşyurt, babanın anne ve çocuğu görmeden doğumhaneden gelen mesajla bilgi alabildiğini ifade etti.

Aile yakınlarının da uygulamadan memnun kaldığını anlatan Prof. Taşyurt, "Doğumu dışarıda bekleyenlerin heyecanları az da olsa yatışıyor" dedi.

"3 KİLO 100 GRAM SAĞLIKLI BİR ERKEK BEBEK"

Kemalpaşa'da yaşayan Bekir Gürle de bebeğinin doğum haberini telefon mesajıyla aldı. Gürle, eşi Fatma Gürle'yi kontrol için hastaneye götürdüğünü ve iş yerine döndüğünü anlattı.

Yapılan muayenede bebeğin ters geldiğinin anlaşıldığını kaydeden Bekir Gürle, yaşadıklarını şöyle anlattı:

"Doktorlar tarafından acil sezaryen kararı alınmış. Bana da 'eşiniz sezaryene alındı' mesajı gönderildi. Haberi alır almaz hastaneye gittim. İkinci mesajla da 3 kilo 100 gram ağırlığında sağlık bir erkek bebeğimin olduğu bildirildi. Uygulama çok güzel. Doğum başladığında çalışıyordum. Bana çok büyük sürpriz oldu, mesajı alınca çok heyecanlandım. Bebeğimin sağlıklı dünyaya gelmesine vesile olan herkese çok teşekkür ederim."

doğumhaneden
mesajınız
var
Yorum (1)
Dr.Turgay
Herşey çok güzelde o sezeryanı yapan cerraha verilen puan 150,yani ciltten çıkarılan bir benden daha düşük bir puan.Hastaları mutlu ederken doktorlarıda mutlu etmek gerekmezmi?
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir