Medimagazin logo

Denizli'deki Ebola öntanısı sıtma çıktı

Sağlık Bakanlığı Türkiye Hudut ve Sahiller Sağlık Genel Müdürü Uzm. Dr. Hüsem Hatipoğlu, Denizli'de Ebola şüphesiyle hastaneye yatırılan kişiye "sıtma" teşhisi konulduğunu belirtti.
Denizli'deki Ebola öntanısı sıtma çıktı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Hatipoğlu, "Ebola ile sıtmanın klinik bulguları birbiriyle örtüşmektedir. Ülkemizde bugün itibariyle Ebola yoktur" açıklamasında bulundu.

Hatipoğlu, yaptığı yazılı açıklamada, 5 yıldır Liberya'da sondaj işçisi olarak çalışan ve 18 gün önce Fas üzerinden uçakla Türkiye'ye dönerek memleketi Denizli'ye ulaşan 33 yaşındaki İ.D'nin, ateş, üşüme ve titreme şikâyetleriyle Denizli Devlet Hastanesi'ne başvurduğunu bildirdi.

İ.D'nin "Ebola" virüsü taşıyabileceği düşüncesiyle gerekli önlemlerin alındığını ve müdahalenin yapıldığını kaydeden Hatipoğlu, tetkikler neticesinde bu kişinde "sıtma" rahatsızlığı olduğunun tespit edildiğini aktardı.

Hastanın, bu yönde tedavisine başlandığı ve olumlu yanıt alındığı, genel durumunun iyi olduğu bilgisini veren Hatipoğlu, "Ebola ile sıtmanın klinik bulguları birbiriyle örtüşmektedir. Daha öncede ebola düşünülen 34 hastanın 14'de sıtma tanısı konulmuştu. Ülkemizde bugün itibariyle Ebola yoktur" görüşlerini aktardı.

denizli'deki
ebola
öntanısı
sıtma
çıktı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir