Medimagazin logo

Damata jinekomasti, geline meme büyütme!

Düğün öncesi çiftlerin gelinlik, damatlık, ayakkabı seçme, saç ve makyaj biçimine belirleme koşturmasına artık, daha güzel görünebilmek için yaptırılan ''estetik'' uygulamalar da eklendi.
Damata jinekomasti, geline meme büyütme!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ANKARA-Gelin ve damat adaylarından bazıları, ''düğün estetiği'' diye isimlendirilen ve son yıllarda çok rağbet gören uygulama kapsamında bölgesel incelme yaptırıyor, burun, meme büyültme ya da küçültme operasyonu, kırışıkların giderilmesi ya da aşırı terleme sorunun azaltılabilmesi için botoks ya da cildin daha canlı ve parlak bir görünüm kazanması içinse dolgu yaptırabiliyor.


     Uygulamanın zamanının, yapılacak işleme göre düğün tarihinden önce ayarlanması gerekiyor.


     Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Dr. Hakkı Yücel Demir, AA muhabirine yaptığı açıklamada, ilkbahar ve son bahar aylarının genellikle düğün için tercih edilen dönemler olduğunu, evlilik için hazırlık yapan çiftlerin artık sadece düğün ve evin ihtiyaçları değil aynı zamanda kişisel bakım ve estetikleri için de uğraştığını söyledi.


     Özellikle gelin adaylarının düğün gecesi daha parlak, daha canlı ve daha güzel bir cilde kavuşması, yüz hatlarının belirginleşmesi ve damat adaylarının da dinlenmiş ve biçimli bir yüz şekline sahip olabilmesi için çeşitli bakım ve uygulamaların yapılabileceğini ifade eden Demir, düğünden 15 gün önce yapılacak cilt bakımının önemli olduğunu vurguladı.
    
     -''BOTOKS DÜĞÜNDEN 3-4 HAFTA ÖNCE YAPTIRILMALI''-
    
     Demir, ilerleyen yaşta daha belirgin olmasına karşın gençlerde de oluşabilen yüzdeki ince çizgilerin ''botoks'' uygulamaları ile çözümlenebileceğini ifade ederek, ''Hem gelin hem de damatta makul dozda yapılacak botoks uygulamalarıyla yüz, dinlenmiş ve aydınlık bir ifade kazanacak'' diye konuştu. Uygulamanın, düğünden yaklaşık 3-4 hafta önce planlanarak yapılması gerektiğini belirten Demir, doğal sonuç için bu süreyi önerdiklerini söyledi. Botoks uygulamasının yaklaşık 10 dakika sürdüğünü ifade eden Demir, uygulamanın 6 ay kaldığını söyledi.


     Demir, bunun dışında özellikle yüzde hacim kazanılması gereken bölgelere dolgu yapılabildiğini, böylece yüzün daha genç göründüğünü ifade etti. Yanak ve elmacık kemiklerinin yeterli dolgunlukta olmadığında, çene ucunun küçük veya geride olduğunda, profilin güzel görülmediğinde uygulamanın düğünden bir ay önce yapılabildiğini belirten Demir, dolgu ile yaygın göz altı morlukları ve çöküklüğünün de kısmen de olsa azaltılabildiğini söyledi.

 
     Demir, kırışık izlerinin kaybolması için, enjeksiyonla yapılan dolgu maddeleriyle, çizgilerin altının doldurularak yok edilebildiğini belirterek, dolgunun 6 ay kaldığını belirtti. Demir, özellikle derin kırışıkların tedavisinde, botoksla birlikte kullanılan dolgu maddelerinin daha iyi sonuç verdiğini vurguladı.
    
     -LAZER LİPOLİZ İLE BÖLGESEL İNCELME MÜMKÜN-
    
     İnsan yaşamında iletişimi olumsuz etkileyen aşırı terlemeye de düğün öncesinde çözüm getirilebildiğini dile getiren Demir'in verdiği bilgiye göre koltuk altı terlemesi, avuç içi terlemesi ve erkeklerde saçlı deride terleme, düğün öncesi en az 15 gün önce botoks yapılması halinde oldukça azalıyor.


     Düzgün bir fizik için yapılan sıkı diyetlerde kimi zaman elde edilemeyen bel ve basen çevresindeki fazlalıklar da düğünden 15 gün önce yapılacak lazer lipoliz işlemi ortadan kaldırılarak, bölgesel incelme sağlanabiliyor.


     Memede büyüme sorunu bulanan damat adayları için jinekomasti yöntemi uygulanarak, sorun halledilebiliyor.


     Meme küçültme, meme büyütme gibi sorunu bulunan gelin adayları için daha büyük cerrahi operasyonlar gerekiyor. Bu operasyonların, mutlaka gelinlik ve damatlık seçimi öncesinde yapılması gerekiyor. Çünkü, provalarda sorun yaşanmaması için beden ölçülerinin oturmuş olması isteniyor.
    
     -BURUN ESTETİĞİ DÜĞÜNDEN ALTI AY ÖNCE YAPILMALI-
    
     Yüzde ilk olarak göze çarpan burun olduğundan buradaki bir problem de operasyonla düzeltilebiliyor.
     Operasyon sonrası burnun tam şeklini alması altı ayı bulduğundan, uygulamanın mutlaka düğünden altı ay önce yapılması gerekiyor.
    
     -TOPUZ YAPTIRMAKTAN KAÇINANLARA KEPÇE KULAK OPERASYONU-
    
     Genellikle gelin adayları tarafından tercih edilen saç modeli olan topuz, yüz hatlarının daha ön plana çıkmasını sağlıyor. Ancak kepçe kulak şikayeti olan gelin adayları topuz yaptırmaktan kaçınabiliyor.
     Kulak arkasına kesiyle yapılan bir operasyonla, kepçe kulak sorunu ortadan kaldırılabiliyor. Kesi, kulağın arkasında kaldığından belli olmuyor. Ameliyattan 2 gün sonra sargılar açılarak 4 gün saç bandı takılıyor. Yaklaşık 5-6 gün sonra rahatça sokağa çıkılabiliyor.

damata
jinekomasti
geline
meme
büyütme!
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir