Medimagazin logo

Daha ambulansta oksijen tüpümüz yok!

Balıkesir’in Edremit ilçesinde, 112 Acil Servis aracında oksijen tüpünün boş bulunması büyük tepkiye sebep oldu.
Kaynak: SABAH
Daha ambulansta oksijen tüpümüz yok!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Balıkesir'e sevk edilecek hasta için Edremit Devlet Hastanesi'ne gelen 112 Acil Yardım ambulansının sağlık görevlilerine ulaşılamaması sinirleri gererken, 112 görevlilerinin 'Daha ambulansta oksijen tüpümüz yok, çıkamayız. Onu doldurmamız lazım' demesi ise hasta yakınlarını çıldırttı. Devreye Başhekim vekili Dr. Mehmet Maşuk girdi.

Diğer ambulansta bulunan oksijen tüpü alınması ile sorun çözülürken hasta Balıkesir'e sevk edildi.

daha
ambulansta
oksijen
tüpümüz
yok!
Yorum (2)
Sinan YALÇIN
Haberi buraya taşıyan sevgili kardeşim. Bahsi geçen gazetedeki kapasitesiz muhabire sen neden alet olursun. 112 Acil Yardım Ambulansları 24 saat esasına göre çalışır. Sanayide tamirata bile gitse personeli ile birlikte gider ki işi bittiği anda istasyona dönmeden vakaya çıkış için komutadan emir bekler. Ambulans il dışı sevklerden ve ya vakadan istasyona dönerken ihtiyaç halinde vaka verilir. Yolda biten tüp te uzaydan değiştirilmez. Ya hastanede yada istasyona gidilerek değiştirilir. Acil Sağlık Hizmetleri Yönetmeliği madde 24 son paragrafta sevk yapacak hastanenin eksik malzemeyi tamamlaması ile ilgili yükümlülük te bu yüzden verilmiştir. Baş hekimi kahraman 112 personelinide bilir bilmez hedef etmeyin. Çok yazık. Tüp değişimi denen şey 30 saniyelik bir iş. Sağlık Personeli hastayı alırken şoför o işi halledebilir.
0
Cevapla
can yılmaz
ALLAH AŞKINA BU TÜR HABERLERİ YAYINLAMAKTAN ELİNİZE NE GEÇİYOR..''Daha ambulansta oksijen tüpümüz yok!'' DİYE BİDE BAŞLIK ATIYORSUNUZ...BU NASIL VİCDAN....HABERİ YAPAN VE YAYINLAYAN KARDEŞİM SENİN EVİNDE MUTFAK TÜPÜN BİTİNCE NE YAPIYORSUN.UZAYDAN MI DOLDURUYORSUN...ÇOK MERAK EDİYORUM....AMBULANSINDA OKSİJEN TÜPÜ VAR.HALİYLE İÇİNDEKİ OKSİJENİ HASTALAR KULLANIYOR VE BİR GÜN ELBET BİTİYOR.BİTİNCE İLGİLİ 112 PERSONELİ OKSİJEN TÜPÜNÜ DEĞİŞTİRİR.BU AMBULANSIN ADI ACİL 112 YA O BAKIMDAN HER AN ACİL VAKA ÇIKABİLİR.BU SEFERDE OKSİJEN TÜPÜ BİTTİĞİ VAKTE DENK GELMİŞ VAKA....NE YAPSIN 112 PERSONELİ AMBULANSTA OKSİJEN TÜPÜ BOŞ KEN VAKAYA MI ÇIKSIN.ELBETTE KOMUTA MERKEZİNE DURUMU TELSİZLE BİLDİRECEK''OKSİJEN TÜPÜMÜZ BOŞ DEMESİNDE NE YAPSIN.YALAN MI SÖYLESİN......GERÇİ O ZAMAN DA 112 AMBULANSI VAKAYA BOŞ OKSİJEN TÜPÜYLE GİTTİ DİYE HABER YAPARDINIZ YA....BİRAZ İNSAF YAAA...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir