Medimagazin logo

Cumhurbaşkanından doktorlara: Varsın gidiyorlarsa gitsinler!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Doktorlar az para aldıkları için ayrılıyorlarmış, varsın gidiyorlarsa gitsinler. Buralar boş kalmayacak. Doktorluk gibi bir mesleği sadece paraya dayamak insani değildir." dedi.
Kaynak: AA
Cumhurbaşkanından doktorlara: Varsın gidiyorlarsa gitsinler!
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Cumhurbaşkanlığı Külliyesi Sergi Salonu'nda düzenlenen Kadın Muhtarlarla Buluşma programına katıldı.

Son zamanlarda "Hastanelerde şöyle oluyor, böyle oluyor vesaire." şeklinde söylentiler çıktığını aktaran Erdoğan, hatalarının olabileceğini belirtti. Şehir hastaneleri, eğitim araştırma hastanelerinin kendi iktidarları döneminde yapıldığını kaydeden Erdoğan, ülkede hastanesi olmayan il ya da ilçe bulunmadığını ifade etti.

Bu işleri bizzat takip ettiğini vurgulayan Erdoğan, şunları söyledi:

"Efendim işte doktorlar az para aldıkları için ayrılıyorlar. Değerli kardeşlerim, samimi konuşuyorum, dost acı söyler ama gerçeği söyler. Bu hastaneleri inşa eden biziz. Bu doktorları okutan, yetiştiren bu devlet değil mi? Soruyorum, bu devlet değil mi? Bu devlet sizi okuttu, yetiştirdi. Maliyeti en yüksek olan da hangi birimdir? Sağlıktır. Ama şimdi 'efendim işte az para veriyormuş.' Sordum, en az alan ne alıyordur? 8 bin-9 bin. En yüksek alan ne alıyordur? İşte 25 bin civarında alıyordur. Buna rağmen özel sektör çok daha büyük paralar verdiği için oralara kaçıp gidiyorlarmış. Bakın açık konuşuyorum. Açık konuşmayı severim. Varsın gidiyorlarsa gitsinler. Bizler de üniversiteleri yeni bitiren doktorlarımızı buralarda istihdam ederiz, bunlarla beraber bu yola devam ederiz."

"Doktorluk gibi aziz bir mesleği sadece paraya bina etmek insani değil"

Bu konuda daha da ileri gittiğini belirten Erdoğan, "Gerekirse yurt dışından ülkemize dönmek isteyenleri süratle buraya davet eder ve onları da ülkemizde istihdam ederiz. Buralar boş kalmaz, merak etmeyin. Ve şu anda asistan doktorlarımızla biz bu yola devam ederiz. Çünkü buralar boş kalmayacak. Ne gerekiyorsa bunu yapacağız. Doktorluk gibi aziz bir mesleği sadece paraya bina etmek, paraya onu dayamak herhalde pek de insani değildir." diye konuştu.


Sağlık Bakanı: Cumhurbaşkanımızın 14 Mart Tıp Bayramı'nı nasıl kutladığını hep birlikte izleyelim


 

cumhurbaşkanı erdoğan
doktor
maaş
recep tayyip erdoğan
Yorum (176)
Mustafa Serdar
Her toplum hak ettiği şekilde yönetilir.
179
Cevapla
Dr
Sayın Cumhurbaşkanım bu şartlarda hiçbir başarılı dr çalışmaz. Halkımızı iyi olmayan hekime mahkum ederiz bu sürecin sonunda.
29
Cevapla
Uz.
Ferman Cumhurbaşkanından ise iş bırakma bizimdir...
31
Cevapla
Mc
Beklenen bir konuşma daha iyisini beklemiyorduk .Yazık vizeli böyle bir ülkede okuduk çocuklarıma okumaları için asla baskı yapmiyorum . Değersiz olduğunu onlarda biliyor kuryeden daha az alıyor uzman doktor Allah büyüktür.
0
Cevapla
Osman Emral
Belli ki haşmetlü, devletlü, kudretlü Cumhurbaşkanımız biz hekimleri silmiş. 8-9 bin lirayı büyük para sanıyor. Kendilerine hekimliğin zor kazanılan,zor başarılan ve zor icra edilen bir meslek olduğunu bu şartlarda anlatmaya gerek yok sanırım. Keser döner sap döner. Bir gün kendileri de bir hekime ihtiyaç duyar, şimdiye kadar duyduğu gibi. Kendilerinden bu günkü tutumlarını o zaman da bekleriz.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir