Medimagazin logo

Cumhurbaşkanına hakaretten yargılanan doktor meslekten ihraç edildi

Aydın'da Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla yargılanan Dr. Bilgin Çiftçi, meslekten ihraç edildi.
Cumhurbaşkanına hakaretten yargılanan doktor meslekten ihraç edildi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Aydın Dalaman ASM'de çalışan Dr. Bilgin Çiftçi hakkında, yaklaşık 15 ay önce sosyal paylaşım sitesindeki bir paylaşımından ötürü dönemin Başbakan'ı olan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a hakaret ettiği iddiasıyla adli ve idari soruşturma açılmıştı. Adli soruşturma kapsamında Aydın 3. Asliye Ceza Mahkemesi'nde yarılanan Dr. Çiftçi'nin meslekten men edilmesine karar verildi.

Aydın Tabip Odası üyesi bir grup doktor, Cumhurbaşkanı hakaret ettiği gerekçesiyle meslekten men edilen Dr. Bilgin Çiftçi'ye destek verdi. Efeler ilçesi Sevgi Yolu'nda toplanan grup, haksız olduğunu iddia ettikleri uygulamadan vazgeçilmesini talep etti.

cumhurbaşkanına hakaret
dr. bilgin çiftçi
meslekten ihraç
recep tayyip erdoğan
doktor
hakaret
Yorum (31)
ö t
meslekten men ağır olmuş, başka bir şeyden dolayı mı bu ceza ? onu bi anlasak.
0
Cevapla
port
Ulkemizde bu tip cezalar verilemez demeyin.bu dr bollugunda o eski havamiz kalmadi.artik hasta derdi kalmadi.bol bol klavyeden sallamaya zamani olur
0
Cevapla
Frankie Bellevan
Meslekten atılmak bu kadar ucuz olmamalı... Bunca insan ölmüş.. Sırıtan bakanı gördük de ; vicdanen rahatsız olup da istifa eden bakan var mı ?
0
Cevapla
Vk
Meslek? Devlet memurluğu?
0
Cevapla
ahmet çiftçi
Hakaretin doktorun mesleğiyle ilgisi nedir anlayamadım. Meslekten çıkarma cezalarını tabipler birliği verebiliyor diye biliyorum.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir