Medimagazin logo

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Muayene randevularındaki gecikmeleri çözeceğiz

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Son dönemde devlet hastanelerindeki sağlık hizmetleri konusunda muayene randevularındaki gecikmeler başta olmak üzere, sistemdeki kimi aksaklıklar ile ilgili şikayetler gelmeye başladı. Salgının bitmesiyle bu sorunları hemen gündemimize aldık, süratle çözümünü sağlayacak adımları atıyoruz." dedi
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Muayene randevularındaki gecikmeleri çözeceğiz
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Ankara'nın Kızılcahamam ilçesindeki bir otelde düzenlenen AK Parti 30. İstişare ve Değerlendirme Toplantısı'nın açılışında yaptığı konuşmada, bugün ve yarın gerçekleştirecekleri çalışma oturumlarında, meclis faaliyetlerinden güvenlik ve dış politikaya, ekonomiden tarım ve enerjiye kadar pek çok başlığı sunumlar, soru ve cevaplarla ele alacaklarını söyledi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Maarif Vakfı vasıtasıyla 49 ülkede 406 okul, 1 yükseköğretim kurumu, 21 eğitim merkezi ve 44 yurt ile eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürdüklerini anımsatarak şunları söyledi:

"İktidarı devraldığımızda 76 olan üniversite sayımız, bugün 208'e ve 81 vilayetimizin tamamında 70 bin olan akademik personel sayımız 185 bine, 1,5 milyon olan üniversite öğrencisi sayımız bunun altını özellikle çiziyorum 8,3 milyona çıktı. Sağlıkta farklı kurumlara bağlı hastaneleri birleştirerek sağlık sigortasını neredeyse nüfusumuzun tamamını kapsayacak şekilde genişleterek tarihi bir reforma imza attık. Bunun yanında hastane yatak sayımızı 164 binden 258 bine, nitelikli yatak sayımızı 19 binden 165 bine yükselttik. Açtığımız toplamda 25 bin 298 yatak kapasiteli 19 şehir hastanemizle birlikte hizmet kalitesini yükselttik. Toplamda 18 bin 794 yataklı 14 şehir hastanemizin inşası ikisinin ise ihale ve proje çalışmaları devam ediyor. Son dönemde devlet hastanelerindeki sağlık hizmetleri konusunda muayene randevularındaki gecikmeler başta olmak üzere sistemdeki kimi aksaklıklar ile ilgili şikayetler gelmeye başladı. Salgının bitmesiyle bu sorunları hemen gündemimize aldık, süratle çözümünü sağlayacak adımları atıyoruz."


 

mhrs
randevu
cumhurbaskani erdogan
muayene
Yorum (28)
Hasan Ali Yücel
hastaneler de doktor kalmadı .giderlerse gitsinler dedi nasıl çözecek acaba. 3dak. muayene çok bile bu halka mı diyecek
13
Cevapla
Dr
sayın cumhurbaşkanı siz malum sendikayı dinlemeye devam edin hekim sendikalarına kulak tıkayın eğer doktor kalırsa kamuda problemi çözersiniz bu gidişle de kan kaybı devam edecektir daha maaş problemini dahi cozmediniz kaldıki bütçeye zor olmasa gerek yandaş sendika sizi sağlıkta zora soktu görün!!!
17
Cevapla
uzman hekim
bu işin çözümü aynen avrupada olduğu aile hekimi sevk etmeden hastaneye başvuru yapılamamasıdır. gerçi aile hekimlerine saldırılar artacaktır ama bunun içinde önlemler alınırsa olay büyük oranda çözülür. hastanelere başvuruların %90'ı aile hekimliğinde çözümü olan durumlardır.bu iş siyasi kökenli.
12
Cevapla
K.Arslan
hekimlerin yetişmesi hem zaman hem maliyet olarak diğer vasıflı personellerden çok daha fazladır. hekimleri diğer personel gibi kısıtlı süre çalışmak yerine mesai dışı saatlerde çalışmalarını sağlamak için hastanelerde altyapı oluşturulmalıdır. randevu acil yükü hekimlerin mali sorunu çözülmüş olur.
4
Cevapla
Yaşar Bülent
nedenler 1. sevk zinciri olmayışı, herkes aynı gün istediği poliklinikten randevu alıyor.2.neden 20 dk altında randevu, hastalar iyi muayene edilip iyileşemiyor, tekrar tekrar geliyorlar,3.neden randevusu olup gelmeyenler, ingiltere gibi gelmeyenden para almak lazım.yoksa bin yeni plk açsan yetmez
19
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir