Medimagazin logo

Çukurova'da anlaşma sağlandı, İşte anlaşma metni..

Çukurova Üniversitesi (ÇÜ) Tıp Fakültesi Balcalı Hastanesi çalışanlarının, çalışma koşullarının düzeltilmesi ve yasal haklarının verilmesi talepleriyle başlattıkları eylem, Rektör Prof. Dr. Alper Akınoğlu'nun tüm istekleri kabul ettiklerini açıklaması üzerine 8'inci günde sona erdi.
Çukurova'da anlaşma sağlandı, İşte anlaşma metni..
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bölgenin en büyük hastanesi konumundaki bin 250 yatak kapasiteli Balcalı Hastanesi'nde geçen 16 Mayıs'ta başlatılan eylemle sağlık hizmetleri durma noktasına geldi. Öğretim üyeleri, asistan doktorlar, hemşireler, sağlık personelinin sürdürdüğü eylemde, sağlıkçılar aciller dışında hasta kabul etmedi. Günde 150 ameliyatın yapıldığı hastanede belirli günlerde sağlıkçılar çok acil olanların dışında ameliyatlara da girmedi. Bir haftadır devam eden Çukurova Üniversitesi Balcalı Hastanesindeki grev bugün sona erdi. Asistanlar tarafından başlatılan öğretim üyeleri ve diğer tüm personel tarafından da desteklenen grevde anlaşma imzalandı. İşte anlaşma metni:

 

 

 

çukurova'da
anlaşma
sağlandı
i̇şte
anlaşma
metni..
Yorum (19)
m.s.g.
ASİSTANLARIN İNSANCA ÇALIŞMA ŞARTLARININ DÜZENLENMESİ KONUSUNDA OLUMLU GİRİŞİMİ NEDENİYLE ÇUKUROVA TIP FAKÜLTESİ YÖNETİMİ VE SENDİKALARIMIZI KUTLUYORUM. BEDENSEL OLARAK YORGUN, RUHSAL AÇIDAN HUZURSUZ, EKONOMİK SORUNU OLAN SAĞLIK ÇALIŞANINDAN NE HASTAYA ,NEDE KENDİNE FAYDA GELİR..BU GÖZARDI EDİLMEMESİ GEREKEN REALİTEDİR.EĞİTİM,SAĞLIK,GÜVENLİK GÜCÜ GİBİ TEMEL MALZEMESİ İNSAN OLAN MESLEK GRUPLARI EN ÖZVERİ VE HOŞGÖRÜ BARINDIRMASI GEREKENLERLE YERİNE GETİRİLEBİLİR.TABİ SAĞLIK ÇALIŞANIDA AYNI HOŞGÖRÜ ,ANLAYIŞ VE EKONOMİK DESTEĞİ DEVLETİNDEN GÖRDÜĞÜ SÜRECE...
0
Cevapla
hale öztürk
Ayakta alkışlıyorum!
0
Cevapla
halil
Tebrik ediyorum.
0
Cevapla
murat enis
Hak verilmez,alınır...
0
Cevapla
MO
Anlaşmada yer alan maddelerden "mesainin 17.00 da bitmesi, günde 40 hastadan fazla hasta bakılmaması" gibi kurallara çok güldüm! Bakanlık daha bu hafta haftada 7 gün 24 saat doktor çalıştırmayı serbest bırakan yönetmeliği yayınladı, ayrıca asistanlık bitiminde günde 40 hasta bakarlarsa aç kalacakları da ortada. Uzman olduklarında İsviçre'de mi çalışacaklar, Türkiye'de mi? Üniversitenin demokratik ortamında direniş yapmak kolay, umarım ilerde, bakanlık hizmetinde de bu alışkanlıklarını aynı kararlılıkta sürdürebilirler.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir