Medimagazin logo

Çocuk doktoru iş stresinden kitap yazarak uzaklaşıyor

Kastamonu Özel Olukbaşı Anadolu Hastanesi'nin Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları doktoru ve yoğun bakım sorumlu uzman hekimi İlknur Tolunay, iş stresinden kitap yazarak uzaklaşıyor.
Çocuk doktoru iş stresinden kitap yazarak uzaklaşıyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

KASTAMONU-Çocuk Sağlığı ve Hastalıkları Doktoru Uzm.Dr. İlknur Tolunay, 'Morten Hidrant ve Ben' ile 'KÖK / Kadın Öldüren Katil' romanının ardından üçüncü kitabı için gün saydığını söyledi.

 

Roman yazmanın vazgeçilmezleri arasında yer aldığını belirten Tolunay, "Hem bebek doktoruyum hem de yoğun bakım sorumlusu olduğumdan insanların yaşama tutundukları ilk anı ve yaşama veda ettikleri ana tanıklık ediyorum. Tüm bu iş stresinden kitap yazarak uzaklaşıyorum" dedi.

 

Kitaplarında hayal gücünün yanı sıra gerçek hayattan da alıntılar olduğunu belirten Tolunay, yeni kitabının konusunun ise sürpriz olduğunu söyledi.

 

Tolunay'ın ikinci kitabı Cinius Yayınları tarafından basılan KÖK, İstanbul'da genç oyuncu kadınları öldüren esrarengiz bir seri katilin öyküsünü anlatıyor. Günümüzde geçen öyküde ana sahne bir hastaneye dönüşürken, polisler ve seri katilin arasında da gerilimli bir kaçıp kovalamaca yaşanıyor. Geri planında polislerin ve hastane çalışanlarının çalışma dünyasından da gerçekçi detayların yer aldığı roman, televizyonlardaki yetenek yarışmaları gibi popüler kültür öğelerine de yer veriyor. KÖK yayınlandığında, Sabah Gazetesi kitap ve edebiyat yazarı Elif Tanrıyar'ın da beğenisini kazanarak "Türk edebiyatında nadir rastlanan seri katil romanlarına iyi bir örnek" yorumunu almıştı.

çocuk
doktoru
stresinden
kitap
yazarak
uzaklaşıyor
Yorum (1)
uzman doktor
şair kadın doğum uzmanı doktor hilal karahan hanım arkadaşımız da edebiyat dergilerinde adı geçen önemli bir şahsiyettir.kendisi hem bebek doğurtur hem de şiir yazar. simgesel şiirin türkiyedei yegane temsilcisidir.hele bir şiiri var "gecikmiş mumya"(lady lazarus 'a ithaf edilmiştir.)onu da anmadan geçmeyelim.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir