Medimagazin logo

Çinli yazar beynini dondurttu

inli bilim kurgu yazarı Du Hong, bir süredir mücadele ettiği ölümcül pankreas kanseri son evresine girince oldukça radikal bir karar aldı.
Kaynak: SABAH
Çinli yazar beynini dondurttu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

50 yıl içinde Batılı bilim insanlarının ölen insanları yeniden hayata döndüreceğine inanan yazar, öldükten sonra çocuklarına beyninin dondurulmasını vasiyet etti. Yazarın beyni 30 Mayıs'taki ölümünden sonra kriyojenik yöntemle dondurularak ABD'deki Alcor Yaşam Uzatma Vakfı'na gönderildi. Her aşamasıyla vakfın ilgilendiği beyin dondurma işlemi 117 bin dolara mal oldu.

 

Du'nun, vücudu kriyojenik yöntemle dondurma konusunda "Üç Beden Sorunu" (The Three-Body Problem) isimli bir kitabı da bulunuyor. Du'nun beyninin Çin'de dondurulan ilk beyin olduğu ve ikinci bir kişinin beynini öldükten sonra dondurtmak istediği belirtildi. Yazarın kızı, annesinin ölümünden sonra sosyal medyada, "Anne, gelecekte görüşmek üzere" mesajını paylaştı.

çinli
yazar
beynini
dondurttu
Yorum (1)
Gayya kuyusu
Vakitlice ölmek iyidir. Bu nasıl bir inançsızlık ki hayata bir türlü doyamamıştır kiş? Ya da biz çok sürünerek yaşıyoruz da ondan mı fazla yaşam zulüm geliyor?
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir