Medimagazin logo

CHP'den sağlık çalışanlarına yıpranma hakkı için yasa teklifi

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile Genel Başkan Yardımcısı Ağbaba, sağlık çalışanlarına yıpranma hakkı tanınması için yasa teklifi hazırladı.
CHP'den sağlık çalışanlarına yıpranma hakkı için yasa teklifi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel ile Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, sağlık çalışanlarına yıpranma hakkı tanınması için yasa teklifi hazırladı.

TBMM Başkanlığına sunulan teklif, Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nda değişiklik yapılmasını öngörüyor.

Teklif, sağlık kuruluşlarında görev yapan hekim, diş hekimi, eczacı, psikolog, biyolog, hemşire, hasta bakıcı, ebe, laborant ve diğer sağlık personelinin fiili hizmet süresi zammına kavuşturulmasını içeriyor.

Teklifin gerekçesinde, sağlık sektöründe görev yapan personelin güç koşullar altında bulunduğu ve fiili hizmet süresi zammından yararlanmaları gerektiği bildirildi.

Konunun zaman zaman gündeme gelmesine karşın AK Parti iktidarının net tutum alıp gerekli adımları atmadığı belirtilen gerekçede, "Bu kadar hayati bir görev yapan ve tüm toplumun sağlığı için güç koşullar altında çalışan, tehdit alan, şiddete maruz kalan, hayatını kaybeden sağlık personelinin bu durumda bırakılması kabul edilebilir bir durum değildir. Teklifle, bu durumun ortadan kaldırılarak fiili hizmet süresi zammı uygulamasından yararlanan diğer meslek grupları ile birlikte sağlık hizmetinde görevli personelin de bu uygulamadan yararlanması amaçlanmaktadır" ifadesine yer verildi.

yıpranma payı
yasa teklifi
chp
Yorum (4)
yalan yalan
Chp anayasa mahkemesine tam gün için gittiğinde ne olduğunu gördük.Aynı mahkeme dershaneler için aldığı kararı da gördük.Uzun anlatmak isterdim ama temeli anayasal haklar ise eğitimde var sağlıkta yok.
0
Cevapla
bigmücahid2002
CHP'ye hekimler olarak teşekkür ederiz. Ama ben asla din düşmanı laik bir partiye oy vermem. Hekimlerin maaşlarını ayda 100 bin lira yapsalar, şiddeti sonlandırıp malpraktis yasasını düzeltseler bile bir milyon oyum olsa birini vermem. Benim önce dinim imanım gelir arkadaş. Dinimiz gittikten sonra dünya saadetini ne yapayım? Ama bakın CHP'ye tüm bu kinime rağmen teşekkür ettim. Niye ? Çünkü biz solcu doktorlar gibi nankör değiliz, bir hükümet olumlu icraatta bulunrsa teşekkür ederiz, inkar edip nankörlük etmeyiz.
0
Cevapla
Ali sağlık
Ortada daha hükümet yok be yav. Bu mudur yani.
0
Cevapla
esma türk
Yıpranma payı neden öğretmenlere yılda 3-4 ay tatil yapmalarına rağmen 20 yıla 5 yıl oluyor da biz sağlıkçılara 4 yıl?
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir