Medimagazin logo

Cerrahpaşa mezunu Aile Bakanı oldu

Cerrahpaşa mezunu Aile Bakanı oldu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Dr.Fatma Betül Sayan Kaya oldu.

 

FATMA BETÜL SAYAN KAYA KİMDİR?

Fatma Betül Sayan Kaya Elektrik-Elektronik Mühendisi. İstanbul, Fatih'te hukukçu bir ailenin 3. çocuğu olarak dünyaya geldi. İlkokulu Fatih İlkokulu'nda okuduktan sonra Beyoğlu Anadolu Lisesi'ni (English High School) birincilikle bitirdi. Üniversite sınavlarında derece yaparak Bilkent Üniversitesi Elektrik-Elektronik Mühendisliği'nde burslu olarak okudu, şeref derecesiyle mezun oldu.İş hayatına Satürn Mühendislik'te proje uzmanı olarak başladı. Amerika'nın en iyi üniversitelerinden biri olan New York Üniversitesi'nde Biyomedikal Mühendisliği Fakültesi'nden doktora bursu kazandı, meme kanserinin termal görüntülenmesi üzerine çalışmalar yaptı. 2009 yılında Türkiye'ye döndü ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi'ni kazanarak Tıp Eğitimine başladı.2009 yılındaki 5.Olağan Kongre ile AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi. Daha sonra kurucu Genel Başkanımız Sn.Recep Tayyip Erdoğan’la 2012 yılına kadar Ak Parti Genel Başkan Danışmanı olarak çalıştı. 2012 yılındaki kongreyle tekrar İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi ve AK Parti İstanbul Tanıtım Medya'dan sorumlu İl Başkan Yardımcısı olarak atandı. AK Parti İstanbul İl Teşkilatı'nın Sosyal Medya Yapılanmasını kurarak 39 ilçemizde ekipler oluşturulmasına öncülük etti.İlçelerimizde 3 kademe Sosyal medya eğitimlerini başlattı. İstanbul Kültür ve Sanat Politikaları Komisyon Başkanlığı yaptı. 2014 Yerel Seçimleri Seçim Koordinasyon Merkezi Tanıtım Medya Sorumlusu ve 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ERDOĞAN İSTANBUL seçim ofisi Tanıtım Medya Sorumlusu olarak görev yaptı.Evli, 1 çocuk annesi. Çok iyi düzeyde İngilizce ve Almanca biliyor.

fatma betül sayan kaya
Yorum (4)
Umut
2009 girişli olduguna göre 2015 mezunu. Acaba Sn. Bakan mecburi hizmetini yaptı mı?
30
Cevapla
Efe
Bu durumda tabii ki mecburisini yapmamıştır sayın Uz dr Umut. Zaten 2015 mezunlarının katıldığı 64.dhy'de adı bile yok. Yalnız biri bana şunu açıklayabilir mi? 2009-2015 Tıp fakültesi öğrenciliği yaparken..." 2009 yılında AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi. 2010-2012 yılları arasında Adalet ve Kalkınma Partisi kurucu Genel Başkanı Sn. Recep Tayyip Erdoğan'ın danışmanlığını yürüttü. 2012 yılında yapılan kongreyle tekrar AK Parti İstanbul İl Yönetim Kurulu Üyesi olarak seçildi ve AK Parti İstanbul Tanıtım Medya’dan sorumlu İl Başkan Yardımcılığına atandı. 2014 Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde ERDOĞAN İSTANBUL seçim ofisi Tanıtım Medya Sorumlusu olarak görev yaptı. 12 Eylül 2015 tarihinde yapılan AK Parti 5.Olağan Kongresi’nde MKYK üyeliğine seçildi ve AR-GE’den Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı olarak atandı." Nasıl mümkün olabilmiş acaba, benim aklım almıyor.
8
Cevapla
mustafa hasoğlu
haberde 2009 girişli demiş sadece..bu koşuşturma içinde zannedersem okula devam etmemiştir..mezun olduğuna dair bi ibare yok..hayırlı olsun diyelim..
0
Cevapla
Efe
Hayır bitirmiş Sayın Dr Mustafa Hasanoğlu, haberin başlığına bakarsanız Cerrahpaşa mezunu diyor ve Sayın bakanın twitter adresinde de mezuniyet fotoğrafları var, ayrıca devam zorunluluğu olan internlik döneminin hemen her günü için ayrı bir siyasi faaliyetteki koşuşturmacasından fotoğraflar paylaşılmış. Cerrahpaşa rahattır derler ama bu tempoda 2012'den itibaren başlamış olması gereken klinik stajlarına bile devam edebilmesi mümkün gelmiyor bana!
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir