Medimagazin logo

Bursa Evde Sağlık Hizmetleri'nden 2 yılda 8 bin 207 vatandaş yararlandı

Bursa'da Eylül 2010'da kurulan Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi'nden, 2 yılda 8 bin 207 vatandaş sağlık hizmeti aldı.
 Bursa Evde Sağlık Hizmetleri'nden 2 yılda 8 bin 207 vatandaş yararlandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Konuyla ilgili açıklama yapan Bursa Valisi Şahabettin Harput, il genelinde Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi'ne bağlı 25 birimde 130 gönüllü personelin görev aldığını belirtti. Harput, halen 4 bin 500 vatandaşın yararlandığı merkezin yatağa tam bağımlı hastaların yanı sıra terminal dönem kanser hastaları, ileri derece KOAH hastaları, yeni doğan sarılığı olan bebekler ile SSPE (subakut sklerozan panensefalit) hastalarına hizmet verdiğini hatırlattı.

Vali Harput, "Sosyal devlet anlayışımızın en güzel örneklerinden biri olan bu birimlerde görevli arkadaşlarımız; ihtiyacı olan vatandaşlarımızın muayene, tetkik, tahlil, tedavi, tıbbi bakım ve rehabilitasyonlarını evde yapıyorlar. Yine evde bakımını yaptıkları hastalara ve aile bireylerine sosyal ve psikolojik destek veriyorlar." dedi. Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi, başvuruları 444 38 33 No'lu telefondan kabul ediyor. Merkeze gelen çağrılar, personel tarafından değerlendiriliyor ve görüşmeler otomatik olarak kayıt altına alınıyor. Mesai saatleri içinde randevulu sisteme göre hizmet veren merkez, Bursa genelindeki tüm evde sağlık hizmetleri birimleri, toplum sağlığı merkezleri, aile sağlığı merkezi ve aile hekimleri ile koordineli çalışıyor. Merkez, acil hastalara hizmet vermekte olup, bu konuda 112 Acil Servis'e yönlendirme yapıyor. Öte yandan, Bursa Evde Sağlık Hizmetleri Koordinasyon Merkezi'ne bağlı birimler kentteki 24 hastanede faaliyet gösteriyor.

evde sağlık hizmetleri
bursa
koah
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir