Medimagazin logo

Burdur'daki olayda tablo ağırlaşıyor: Diyaliz sonrası tedaviye alınan hastalarda ikinci ölüm!

Burdur Devlet Hastanesinde diyalize girdikten sonra tedavi altına alınan hastalardan Saniye Aksöz (88) de hayatını kaybetti. Olayda ölenlerin sayısı 2'ye çıkarken, 31 hastanın tedavisi sürüyor.
Kaynak: DHA
Burdur'daki olayda tablo ağırlaşıyor: Diyaliz sonrası tedaviye alınan hastalarda ikinci ölüm!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Burdur Devlet Hastanesinde 25 Mayıs'ta saat 08.00- 12.00 ile 12.00- 16.00 seansında diyalize giren hastalardan bazıları baş dönmesi, mide bulantısı, şuur bulanıklığı ve nakil aracından inememe şeklindeki şikayetlerle hastaneye geldi. Hastalardan bazılarının durumunun ağırlaşması üzerine yetkililer, gün içinde diyalize giren hastaların tamamına telefonla ulaşıp, hastaneye gelmesini istedi. Bazıları da ambulansla hastaneye getirildi.

3 hasta entübe

İlk etapta sağlık durumu ağırlaşan 18 hasta, ambulanslarla hastanelere sevk edildi. Yetkililer, farklı illerden ambulans talep etti. Sağlık Bakanlığı'nın talimatı ile gün içerisinde diyaliz tedavisi gören 33 hastanın tamamı hastanelere gönderildi. Hastalardan 23'ü Antalya'da, 6'sı Afyonkarahisar'da, 3'ü Isparta'da, 1'i de Denizli'de tedaviye alındı. Bu hastalardan 14'ü entübe edildi. Entübe edilen hastalardan 11'i normal solunuma başladığı için cihazdan ayrılırken, 3'ünün entübe vaziyette tedavisine devam edildi.

Antalya'dan iki acı haber

Antalya Akdeniz Üniversitesi Hastanesi'nde tedavisi süren Mustafa Demir (70), dün öğle saatlerinde hayatını kaybetti. Demir'in cenazesinin bugün Burdur'un Karamanlı ilçesinde toprağa verileceği öğrenildi. Antalya Şehir Hastanesi'nde tedavi gören hastalardan Saniye Aksöz de bugün sabah saatlerinde yaşamını yitirdi. Aksöz'ün cenazesinin de Burdur merkez Kozluca köyünde defnedileceği belirtildi. 

Olay ile ilgili adli ve idari soruşturma sürerken, 31 hastanın tedavisinin devam ettiği öğrenildi

Diyaliz sonrası ölüm

diyaliz
burdur devlet hastanesi
antalya
Yorum (4)
muzaffer hekim
çok acı ama sağlık hizmetinin ne kadar önemli olduğunu gösterdiği için de çok mühim bir olay.
6
Cevapla
ercüment ekrem evrensel
chp heyeti(hekimlerden oluşan) resmi makamlar görüşme talebini kabul etmediğinden indirek yolla ögrendikleri tanka etilon glikol katıştığı
2
Cevapla
aceleye, kalabalığa gelmez
muzaffer hekim doğru yazıyor, sağlık hizmeti çok önemli, şekilde görüldüğü üzre . bu nedenle aceleye, kalabalığa gelmez bu iş. kendine özgü bir ritmi,temposu,döngüsü zamanı vardır. bunu çok zorlamamak,dayatmamak lazım. hayatını kaybedenlere allah'tan rahmet dilerim.
6
Cevapla
NRŞ
i̇dareci̇leri̇n yargilanmasi lazim.yani bu ülkede makaminda oturarak hükmederek karar veri̇ci̇ i̇mza yetki̇li̇si̇ olarak i̇ş yapanlarin hi̇ç sorumluluğu yok mu? en ufak şi̇kayette ameli̇yatta i̇ken araniyorsun di̇si̇pli̇n bürodan.herkese hesap
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir