Medimagazin logo

Bu ASM'ye ilanla hekim aranıyor!

Niğde’nin Dündarlı Kasabası’nda bulunan Aile Sağlığı Merkezi’ni hiçbir doktorun tercih etmediği bildirildi.
Bu ASM'ye ilanla hekim aranıyor!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Niğde Halk Sağlığı Müdürü Bilgehan Öztürk, konuyla ilgili yazılı açıklamada bulundu. Öztürk açıklamasında şu ifadelere yer verdi:

“Dündarlı Kasabamızda 09.07.2013 tarihine kadar görev yapan Aile hekimimiz Dr. Adem Şen kendi isteği ile Ek Yerleştirme Kurasına müracaat etmiş ve Kayırlı Aile Sağlığı Merkezini yönetmeliklere uygun olarak tercih ederek buradaki görevine başlamıştır.

Dündarlı Kasabamızda 09.07.2013 tarihinde boşalan Aile Hekimi Kadrosu için de hızlı bir şekilde ek yerleştirme ilan edilmiş ve her ay yapılan 30.07.2013, 21.08.2013 ve 25.09.2013 tarihli yerleştirmelerde Niğde İlinde görevli herhangi bir doktorumuz boş kalan Dündarlı ASM (Aile Sağlığı Merkezi)’ni tercih etmemiştir. Bu sebepten dolayı tüm Türkiye çapında ilana çıkılmış olup, Türkiye’nin herhangi bir bölgesinde çalışan hekimlerimiz isterlerse Dündarlı ASM’ni tercih edebilecektir.

Bu yerleştirmeler sırasında mağduriyet olmaması için Toplum Sağlığı Merkezimizde görevli iki hekim arkadaşımız 04.09.2013 tarihinden beri sırası ile geçici olarak görevlendirilmiş olup, son görevlendirilen hekimimiz halen görevinin başındadır.”

bu
asm'ye
ilanla
hekim
aranıyor!
Yorum (6)
mustafa korkmaz
Aaaaa neden acaba!!???!!!
0
Cevapla
murat
Tek aile hekimli asm'ler çok maliyetlidir ve muhtemelen nüfusuda düşüktür ayrıca problemleride çok.mobile çıkıyon asm de doktor olmadığı için şikayet ediliyon.poliklinik günü mobile çıkmadığın için şikayet ediliyon.asm'nin girişinde mesai çizelgesi olduğu halde.poliklinik mesaisi köylüler uyandığında başlıyor uyuduğunda bitiyor.Hasta hayvanları muayene etmenizi,serum takmanızı isteyebilirler.Aşılar izlemler başlı başına problem.sizi kendilerinin özel doktoru zannederler.Evde enj. yapmaya,tansiyon,KŞ ölçmeye,muayeneye çağırırlar.Köylülere göre oturduğunuz yerde maaş alıyorsunuz.kendilerinin canı çıkıyor...vs..vs..Tus'a iyi çalışabileceğini zannedenler benim gibi avucunuzu yalarsınız ve çalışmayı tamamen bırakırsınız.
0
Cevapla
umutsuzdoktor
aile hekimliğinin başladığı 2008 li yıllar nerede bu gün gelinen nokta nerede...süreç içinde külfetin her gün biraz daha arttığı nimetlerin ise giderek azaldığı sistemde bu tip' boş kadro var gelirmisiniz ' haberlerinin daha da artacağını düşünüyorunüm..
0
Cevapla
ali veli
30.000 tl maaş versinler koşa koşa giderim :) zaten 15.000 tl maaş alıyom belki bu şekilde köşeyi daha çabuk dönerim belki oraya kendim bi süpermarket açarım onuda işletirim daha çok para kazanırım 15.000 tl de yetmiyor artık bi uzmanın 5 katı ama yetmiyor
0
Cevapla
ercüment balcı
doktorun çilesi bitmez, benzer bir yerde aile hekimliği yapan biri olarak yazıyorum vatandaşın gözünde aile hekimi mesaisi hiç bitmeden çalışmalıdır, her gün köylerine gelmelidir, köye geldiğinde de mutlaka evlerine kadar gelip tansiyonunu ölçmelidir vs.. ayrıca birde müdürlüğün bitmez tükenmez istekleri sadece ücreti için çekiliyor aile hekimliği onuda kırpa kırpa kuşa çevirdiler yakın zamanda çok fazla bu tür haberleri okuyacağız...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir