Medimagazin logo

Bilkent Şehir Hastanesinde 'Cerrahi Eğitim Merkezi' açıldı

Ankara Bilkent Şehir Hastanesinde Türkiye'nin en büyük cerrahi eğitim alanlarından biri olarak faaliyet gösterecek, güncel teknolojilerle donatılan merkez, hekimlerin hizmetine sunuldu.
Kaynak: AA
Bilkent Şehir Hastanesinde 'Cerrahi Eğitim Merkezi' açıldı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bilkent Şehir Hastanesi ve medikal teknoloji firması Medtronic işbirliğinde hayata geçirilen Cerrahi Eğitim Merkezi ile cerrahi simülasyon alanı Mavi Oda'nın açılışına, Ankara İl Sağlık Müdürü Uzm. Dr. Ali Niyazi Kurtcebe, Hastane Koordinatör Başhekimi Doç. Dr. Aziz Ahmet Surel, Sağlık Bilimleri Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet Ali Gülçelik, Ankara Yıldırım Beyazıt Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tuğba Ensari, Medtronic Cerrahi Satış Direktörü Volkan Ünlü ve hekimler katıldı.

Kurtcebe, açılışta yaptığı konuşmada, merkezin kapasitesinin büyük olduğuna işaret ederek, "Hem şehir hastaneleri hem de genel hastaneler bazında baktığımızda böyle bir merkez, ilk olma özelliğini taşıyor." dedi.

Cerrahi simülasyon eğitimlerinin planlandığı Mavi Oda'nın merkezin ilk alanı olduğunu vurgulayan Kurtcebe, "Bu geniş alanın bütün eğitim materyalleriyle hocalarımız, asistanlarımız, burada çalışan bütün akademik personel için faydalı bir alan haline getirilmesini diliyorum. İnşallah burada eğitim alan bütün hocalarımız, asistanlarımız Türkiye'de çeşitli yerlerde hizmet verecekler." ifadelerini kullandı.

Hastane Koordinatör Başhekimi Doç. Dr. Aziz Ahmet Surel ise güncel teknolojilerle donatılan eğitim merkezinin yaklaşık 3 yıllık bir hayalin ürünü olduğunu belirterek, büyük bir alanda faaliyete geçirilen merkezde, ilerleyen dönemde yeni eğitim alanlarının da hizmete alınacağını anlattı.

Merkezde uygulamalı cerrahi eğitimlerinin yanı sıra teorik eğitim alanının da bulunduğunu ifade eden Surel, "Burası, ülkemizde işini iyi bilen, pratiği kuvvetli, güncel teknolojilerden en yakın şekilde haberdar meslektaşlarımızı yetiştirmek noktasında kıymetli bir eğitim merkezi olacak." değerlendirmesini yaptı. ​​​​​​​

Konuşmaların ardından katılımcılar, merkezin açılış kurdelesini kesti ve eğitim çalışmalarına ilişkin incelemelerde bulundu.

Cerrahi simülasyon eğitimleri "Mavi Oda" da yapılacak

Türkiye'nin en büyük kapasiteli cerrahi eğitim alanlarından biri olan merkezde, ilk olarak Mavi Oda olarak isimlendirilen cerrahi simülasyon odası hizmete sunuldu.

Hekimlerin, burada laparoskopik cerrahide uygulamalar yaparak, el-göz koordinasyon becerilerinin geliştirilmesi amaçlanıyor. Cerrahi Eğitim Merkezi'ne ilerleyen dönemde yeni uygulamalı eğitim alanları da eklenecek.

bilkent sehir hastanesi
cerrahi
cerrahi egitim merkezi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir