Medimagazin logo

Beyin ölümünden 54 gün sonra doğum yapan annenin hikayesi

ABD’de 22 yaşındaki Karla Perez beyin ölümü gerçekleşmesine rağmen, 54 gün direnerek doğum yaptı, iki gün sonra da yaşamını yitirdi. Bebeğe, ‘Melek’ adı verildi. Annenin organları 3 kişiye hayat verdi.
Kaynak: HÜRRİYET
Beyin ölümünden 54 gün sonra doğum yapan annenin hikayesi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Beyin ölümü gerçekleşen kadın,  54 gün süren yaşam mücadelesi sonrasında sağlıklı bir bebek dünyaya getirdi.

54 GÜN BOYUNCA HAYATA TUTUNDU ANCAK...

Anne, doğumdan iki gün sonra yaşamını yitirdi. Nebraska’da yaşanan mucize gibi doğumda, Karla Perez isimli kadın, beyin ölümü gerçekleşmesine rağmen, doktorların desteğiyle bebeğini dünyaya getirmeyi başardı. Bebeğe “Angel-Melek” ismi verildi. Omaha’daki hastanede 100’e yakın doktor ve hemşire, bu zor doğumu gerçekleştirmek için seferber oldu.  22 yaşındaki Karla Perez, 54 gün boyunca bu ekibin desteğiyle hayatta tutuldu. Perez, Nebraska-Waterloo’daki evinde beyin kanaması geçirdikten sonra 8 Şubat’ta hastaneye getirildi.

BEBEĞİ DOĞDUKTAN HEMEN SONRA HAYATA VEDA ETTİ

Hastaneye getirildiğinde 22 haftalık hamile olan kadını doktorlar hayatta tutmaya karar verdiler. Erken doğum sonrasında bebeğin yaşamayacağını düşünen doktorlar, doğum yaptırmak yerine anneyi yaşatmayı tercih etti.

Bebek, 32 haftalık olunca doğuma karar verildi. Angel, böylece 10 hafta daha yaşam destek ünitesindeki annesiyle birlikte oldu. Özel bir ünitede beslenen ve solunumu sağlanan Karla, bebeğini dünyaya getirene kadar yaşama tutunmayı başardı. Karla, daha sonra yaşama gözlerini yumdu. Karla’nın organları ölümünden sonra 3 kişiye de yaşam umudu verdi.

beyin
ölümünden
54
gün
sonra
doğum
yapan
annenin
hikayesi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir