Medimagazin logo

Başhekimlik: Acil servis basılmadı, hekimler görevlerine devam etmek istedi

ADANA'da Çukurova Devlet Hastanesi Acil Servisi'ne trafik kazasından getirilen bir hastanın yakınları, hastalarıyla ilgilenilmediği iddiasıyla acil serviste taşkınlık çıkarıp, çevreye zarar verdi. Başhekimlik tarafından yapılan açıklamada, olayla ilgili soruşturmanın başladığı, sosyal medyada yer alan 'Acil Servisi'n basıldığı' tanımlamasının doğru olmadığı belirtilerek, "Güvenlik endişesi olduğunu belirten hekimlere izin önerilmiş, kendileri göreve devam etmek isteklerini belirtmişlerdir. Acil Servis hizmeti gerekli düzenlemeler yapılarak devam etmiştir" denildi.
Başhekimlik: Acil servis basılmadı, hekimler görevlerine devam etmek istedi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ADANA-Olay, dün akşam saatlerinde Çukurova Devlet Hastanesi Acil Servisi'nde meydana geldi. Hastanenin başhekimliğinden yapılan açıklamaya göre, saat 21.00 sıralarında acil servise ambulansla trafik kazasından bir hasta getirildi. Hastanın ilk değerlendirmesinin yapılmasının ve muayenesinin ardından, kaydının yapılması aşamasında yakınları, hastalarına bakılmadığı ve ilgilenilmediği iddiasıyla  taşkınlık çıkardı ve acil servise zarar verdi. Görevi başındaki hekimlere, hasta yakınları tarafından sözlü tehditte bulunuldu. Hastaya gerekli tıbbi müdahale yapıldı ve bir üst merkeze sevki gerçekleştirildi.

'ACİL SERVİSİN BASILMASI DOĞRU DEĞİLDİR' 

Başhekimlik, açıklamasında olay hakkında gerekli idari soruşturmanın başlatıldığını, adli makamlar ve emniyetle irtibata geçildiğini kaydedilerek şöyle denildi:

"Güvenlik endişesi olduğunu belirten hekimlere izin önerilmiş, kendileri göreve devam etmek isteklerini belirtmişlerdir. Acil Servis hizmeti gerekli düzenlemeler yapılarak devam etmiştir. Vuku bulan olay, sosyal medyada 'Adana Çukurova Devlet Hastanesi Acil Servisi, hasta yakını yaklaşık 50 kişilik bir grup tarafından basıldı' şeklinde haberleştirilmiştir. Acil servise trafik kazası sebebiyle başvuran hastanın çok sayıda yakını hastaneye gelmiş, özetlendiği şekilde üzücü olaylar yaşanmıştır, fakat bunun 'acil servisin basılması' şeklinde tanımlanması yukarıdan anlaşılacağı gibi doğru değildir. Haberlerdeki 'acil servisin hizmet vermediği' yorumu da gerçek dışıdır. Sağlıkta şiddet olayı haberlerinin, en küçük bir çarpıtmaya tahammülü olmayan bir konuda yapılan haberler olduğuna inanıyoruz. Haber dili, ne suça eğilimi olanlar açısından 'suçun kolaylığı' anlamına hizmet etmeli ne de sağlık çalışanları ve toplumun sorunun aşılacağına olan inancına zarar vermelidir" ifadelerini kullandı.


 

cukurovadevlet hastanesi
Yorum (11)
Şanslı Mustafi
aklınca kelime oyunu yaparak olayın üstünü örtme gayretine girmiş başhekimlik, acizliğinden ve birtakım siyasi telkinlerden olsa gerek. 50 değil de 5-6 olsun, sonuçta ortada 1 toplu vandallık yok mu, var. mağdur sağlıkçılar göreve devam edilmesi yönünde baskı yapıldığı kuşkusu daha ağır basıyo bende
19
Cevapla
dr
demekk ki izlediğimiz video görüntüler marslılara ait.bunlar değil.başhekimlik izlemiş mi olanları yoksa yandaşlığın dozunu abartmışlar mı.
18
Cevapla
Has Odabaşı
tabi tabii; "nenemin de sakalı olsa, dedem olurdu(-youtuber- yusuf kayaalp repliği)". aynı "taşkınlık" her ne hikmeti var ise sağlık kuruluşlarında yapılmakta. ben 30 yıldır ptt, tedaş, sular idaresinde fatura yatırdım hiç taşkınlık görmedim: ne kadar "galabalıhhhh" olsa bile herkese iyi bayramlar
12
Cevapla
Emekli cerrah
basılmamış da ne olmuş yani sayın başhekim?çok sayıda hasta yakını acil servisi dağıtmış,doktorları tehdit etmiş.nasıl isimlendirelim şimdi bu olayı yani? sevgili hasta yakınları tepkilerini dile getirip,teessüflerini mi sunmuşlar yani? hadi baskın demeyelim de ne diyelim sayın başhekim,söyle bize.
24
Cevapla
Çilekeş
sayi 50 den az olunca basilma olmuyor mu? o hastaneden bir kişi yok mu? yazsa da biz de öğrensek.
18
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir