Medimagazin logo

Başhekime soruşturma: Evindeki tadilat sebebi ile hastanede kaldı iddiası

Zonguldak'ta, Başhekim Dr. Feyzullah Hasanoğlu'nun, satın aldığı evdeki tadilat nedeniyle eşi ve 2 çocuğuyla birlikte Devrek Devlet Hastanesi'ndeki özel odada kaldığı öne sürüldü. İl Sağlık Müdürlüğü'nce iddia üzerine soruşturma başlatıldığı, hastaneye 2 müfettiş gönderildiği belirtildi
Kaynak: DHA
Başhekime soruşturma: Evindeki tadilat sebebi ile hastanede kaldı iddiası
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Devrek Devlet Hastanesi Başhekimi Dr. Feyzullah Hasanoğlu, ilçede bulunan TOKİ konutlarına taşındı. Evin içinde tadilat başlatan Hasanoğlu, bu sürede eşi ve çocuklarıyla önce otele yerleşti. Tadilat uzayınca otelden ayrılan Hasanoğlu'nun, ailesiyle birlikte hastanenin Kadın Doğum Servisi'ndeki özel odaya taşındığı öne sürüldü. Hasanoğlu'nun bir süredir hastane odasını evi gibi kullandığı iddiasıyla ilgili İl Sağlık Müdürlüğü'nce soruşturma başlatıldı. İddiaların soruşturulması için hastaneye 2 müfettiş gönderildi.

İl Sağlık Müdürü Ertuğrul Güner, konuyla ilgili disiplin soruşturması başlattıklarını belirterek, "Bakanlık konuyu takip ediyor. Biz disiplin soruşturması başlattık. Soruşturma kapsamında arkadaşlarımız hastanede çalışıyorlar. Çıkacak raporu bakanlığa sunacağız" dedi.

dr. feyzullah hasanoğlu
devrek devlet hastanesi
Yorum (1)
Osman D
Eğer gerçekten böyleyse biraz abes olmuş. İnsan hayatında böyle mağduriyetler olabilir. Bazen doktorların hastane binasındaki boş mekanlarda geçici sürelerle kaldıklarını biliyorum. Bu az çok kabul edilebilir. Ancak, böyle maaile biraz tuhaf ve dikkat çekici olmuş. Yahu orada hiç mi misafirhane yoktu? İnsan giden birsinin amirine rica eder, kalırdı. Hastanede o hengamenin içerisinde insan ailesiyle rahat bile edemez. Bence, ağır bir kabahat değil. Ancak yine de, böyle tuhaf iddialarla itham edilmek, bir doktor açısından mahçubiyet verici.
10
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir