Medimagazin logo

Başhekimden o doktora cevap!

Mesai saatlerinde 'yerinde olmayan' doktor ‘Bir dahaki sefere tuvalete ihtiyacım olduğunda tarafınıza bildireceğim’ demişti. O doktora Başhekimliğin yanıtı gecikmedi:
Başhekimden o doktora cevap!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İşte Ceyhan Devlet Hastanesi Yönetiminin hekime cevabı:

Hastanemizde, her kamu kurumunda olduğu gibi çalışan personele mesai uygulamasının yapılması, hizmetin sürekliliği ve kalitesi bakımından kurum olarak kanuni görevimizdir. Bu aynı zamanda milletimiz adına yürüttüğümüz bir sorumluluğumuzdur. 
19.02.2016 tarihinde idare tarafından hastane genelinde yapılan rutin denetimlerimiz sırasında, Ceyhan Devlet Hastanesi bünyesinde çalışan beyin cerrahi uzman hekiminin mesaisine henüz gelmediği ve poliklinik muayenesine başlamadığı için, hastane idaresi ilgili hekim hakkında tutanak tutmuştur.  İşleme konan tutanağa istinaden, idarenin resmi bilgi isteme talep yazısını ve vermiş olduğu yazılı cevabını ilgili uzman hekim, sosyal medyada paylaşarak kendini haklı çıkarmaya çalışması ve kamuoyunda yanlış bilgilendirmeye ve yönlendirmeye neden olmuştur. Bu davranışı kurum olarak bizleri ziyadesiyle üzmüştür.
Yapılan araştırma neticesinde, hekimin savunmasındaki kendini mağdurmuş gibi göstermesiyle hiç alakası olmadığı ve ifadelerinin gerçeği yansıtmadığı gibi;  ilgili hekimin süreklilik arz eden bu yanlış tutumu ile, asıl mağdur olan o gün kapısında en az 1 saat bekleyen hastalarımıza ve doğru iş ahlakıyla çalışan emektar hekimlerimize yaptığı haksızlıktır.    
İlgili doktor çoğu zaman ameliyat günleri haricinde genelde mesaisine geç geldiği için etik kurallar doğrultusunda defalarca sözlü uyarılmasına rağmen tutumundan vazgeçmemiştir. Yine ilgili gün 19.02.2016 da hastaneye sabah 09:26 da giriş yaptığı güvenlik kamerası görüntü kayıtlarından anlaşıldığından, ilgili hekim hastaneye geç geldiği için kendisinden yazılı bilgi talep edildiği kayıtlarımızdan da anlaşılmaktadır.
Bağlı olduğu kurumuna, meslektaşlarına, çalışma arkadaşlarına ve hizmet vermesi gereken topluma memur vakarına yakışmayacak şekildeki bu yanlış tutumu, gerçeği yansıtmayan ifadeler doğrultunda halkımızı yanlış yönlendirmeye yönelik tutum içerisinde bulunan doktor arkadaşımızı bu davranışından dolayı kendisini esefle kınıyoruz. 

 

mesai
doktor
Yorum (22)
ölmüş eşek
yüksek volümlü yüksek sirkülasyonlu hastanelerde, hele de optimum sayıda değil iseler, nöroşirürjiyenin mesai saati olmaz. bakanlık kabul etmese de, istemese de..
21
Cevapla
opdr
#ölmüşeşek beyin cerrahları olarak bu egonuzdan kurtulacağınız günü merakla bekliyoruz. Herkes gibi beyin cerrahlarının da mesai saatleri var ve uymak zorundalar. Hepimiz icap nöbeti tutuyoruz ve çağırılınca hastaneye gidip gerekirse acil ameliyat yapıyoruz. Sabah yorgun iseniz izin alıp gidersiniz.
4
Cevapla
gülay korkmaz
Niye anlamıyorsunuz !!! Doktoru memur kafasıyla yönetemezsiniz. Millete hizmetmiş. Bedavacı millet, bedava şifa buluyor, ama 1 saat beklemeye eriniyor. ''Millet de millet'' şimdi de bu icat oldu. Yahu hem vergi verme, ülkeye bir değer üretme, devlet sana baksın, kömür makarna versin, bedava tedavi ol, üstelikte hiç bekletilmeden ağalar paşalar gibi en iyi kalite hizmet edilsin sana. Senin millet dediğin bu. Adama sorarlar, ne verdin ki bu ülkeye ne hizmet bekliyorsun. Asıl ülkeye değer katan, ömrü boyunca sağlık hizmeti veren, yüzbinlerce kişiye şifaya vesile olan doktor da böcek gibi ezilsin. İşte sizin yeni Türkiyeniz bu kardeşim. Asıl ben kınıyorum sizleri !!!
25
Cevapla
Ebru kahraman
Normal mesai saatine 8 de baslamasi gereken doktor niye 9 bucukta gelirki.oda 657 ye tabi bi devlet memuru degilmi? Doktor olmasi demek istedigi saatte gelme hakkina sahip olmasi mi demek mi?
7
Cevapla
aydin sinal
bir defa sormustum tekrar soruyorum;beyin cerrahinin genel polklinikte isi ne? beyin cerrahi konsiltan hekimdir.beyin cerrahini ilgilendiren hastalarin hastalik semptomlari nedeniyle geldikleri ,ilk müreceat ettikleri doktorlar neurologlar ve ortepedistlerdir,bunlarin muayenesi sonucu konulan teshiste hasta ya beyin cerrahina yollanir,yada konsiltasyon istenir,yahutta randevu sistemiyle yaptigi taburcu ettigi hastalarinin kontrol muayenesini yapar,bunlar icinde poliklinik gerekmez.hic bir hasta hastahaneye"bende beyin tümörü var ,anevrizma var,disk hernisi var bir beyin cerrahina görüneyim" diye gelmez.bas agrisi,bulanti,bel agrisi v.s. gibi belirtilerle gelen hastayi ilk gören zaten beyin cerrahi olamaz. Bu meslektasimiz beki hastahanede tektir geceleri konsultasyon icin hastahaneye cagriliyor,hafta sonu hastahaneye gelmek durumunda kaliyordur,eski beyin cerrahinin yazdigi gibi masai saati fleksbil olmasi sartir.yoksa ne calisma gücü kalir nede hevesi,Burada idarecilerin yaptigi isgüzargahliktir,"mesaiye nicin vaktinde gelmedin?" diye soran idareci ,mesai disinda cagrildigi zaman hastahaneye gelen neurochurirge "mesai bitti senin hastahanede isin ne? hadi evine" diyede sormasi lazimdir,ki "kendilerine göre" adaletli olsun,önemli olan isini yapiyormu,yapmiyormu? gerisi laf-i güzal.selamlar.
16
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir