Medimagazin logo

Başhekim yardımcısı artık disiplin amiri değil!

Memur-Sen Aydın İl Temsilcisi ve Sağlık-Sen Aydın Şube Başkanı A. Baki Karaer, Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Disiplin Yönetmeliği’nde değişiklik yapıldığını belirtti.
Başhekim yardımcısı artık disiplin amiri değil!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

AYDIN-6 Aralık 2013 tarihli Resmi Gazetede yayımlanan Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu Disiplin Yönetmelikte yapılan değişiklikle ilgili bilgiler veren Baki Karer, “Avukatın disiplin amiri Başkan, üst disiplin amiri ise Genel Sekreter idi. Değişiklik ile avukatların disiplin amiri Genel Sekreter, üst disiplin amiri ise Vali olmuştur. Sivil savunma uzmanının disiplin amiri Hastane Yöneticisi, üst disiplin amiri ise Genel Sekreterdir. Başhekim Yardımcısı disiplin amirleri arasından çıkarılmıştır. Bundan sonra Kliniklere doğrudan bağlı olmayan personel ile Başhekimlik bünyesinde çalışan diğer personelin disiplin amiri Başhekim, üst disiplin amiri ise Hastane Yöneticisidir. Sağlık Otelciliği Müdürü de disiplin amirleri arasına eklenmiştir. Müdür Yardımcısı ve Müdüre bağlı olarak çalışan diğer personelin disiplin amiri Sağlık Otelciliği Müdürü, üst disiplin amiri ise Hastane Yöneticisidir. Hemşire ve Ebenin yanı sıra Hemşire Yardımcısı, Sağlık Teknikeri, Laborant, Diş Protez Teknisyeni, Sağlık Memuru ve Sağlık Teknisyeninin disiplin amiri de Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü, üst disiplin amiri Hastane Yöneticisidir” dedi.

başhekim
yardumcısı
artık
disiplin
amiri
değil!
Yorum (5)
dr.d.r.t
sendikalar ve tabip odaları, şimdiye kadar çoktan bu disiplin yönetmeliği ile ilgili,mahkemeye başvurarak iptalini sağlamış olması gerekirdi.sözleşmeli genel sekreterle sözleşme imzalayan ve devlet memuru olmayan bu kişiler,657 sayılı devlet memurunun disiplin ve sicil amiri zaten olamaz.
0
Cevapla
h.l.saglık
sadece başhekim yardımcıları değil,genel sekreter dahil olmak üzere,hiçbir sözleşmeli;657 sayılı sayılı devlet memurunun sicil ve disiplin amiri olamaz ki.idare mahkemelerinden başlayarak açılacak davalar bu konuyu netliğe kavuşturacaktır.ttb,tabip odaları ve sendikalarda yüzlerce avukat var birtanesi de uğraşıversin lütfen.
0
Cevapla
dr.h.m.
sözleşmeli başhekim yard.ve mdr.yardımcılarını zaten kimse dinlemiyordu şimdi iyice bitirmişler bunları.
0
Cevapla
sağlıkçı
Kolayı var dert etmeyin 657 çalışanlarda sözleşmeli olur :)
0
Cevapla
ezel
genel sekreter.hastane yöneticisi.müdür ve diger sözleşmeyle görev yapan arkadaşlar resmiyet çerçevesinde ne yaptıklarının acaba farkındalarmı.cemaatçi degil farklı sendika mensubuysan eger geçici görev tayinlerle kişilerle oynamaktan başka ne yaptıklarının farkındalarmı.her devir bitti her gelen birşekilde gitti bu devranda bitecek.sayın saglık bakanımızdan ricamız bir sinop uşak kastamonu genel sekreterliklerini takip etmesi ve biz saglık çalışanlarını lütfen bu cemaat ve sendikacılardan kurtarması.biz huzurla çalışmak istiyoruz.itilen kakılan olmaktan sürgün korkusuyla çalışmaktan bu korkularla verimli olamamktan artık çalışamamaktayız.sayın bakana hatta başbakana sesimizi duyurmak istiyoruz.eski dönem daha iyiymiş ya en azından bir saglık md leri bizleri denetliyordu.şimdi yarasa misali kim kime çamur atarsa dönemindeyiz lütfen saglık bakanımız genel sekreterlere bir şekilde sesimizi duyurmsını rica ediyoruz.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir