Medimagazin logo

Başhekim istifa etti, Ak Parti'den aday olacak

Şanlıurfa’nın Bozova ilçesi Devlet Hastanesi Başhekimi Mehmet Fatih Aksoy, görevinden istifa ederek, AK Parti’den milletvekili aday adayı olduğunu açıkladı.
Başhekim istifa etti, Ak Parti'den aday olacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Özel bir otelde basın toplantısı ile adaylığını açıklayan Aksoy, Bozova ilçesinin 35 yıldır Ankara’ya vekil gönderemediğini ifade etti. İlçeden son vekilin 1969-1980 yılları arasında babası Mehmet Aksoy’un milletvekili olduğunu vurgulayan Aksoy, “Bozova Halkı 35 yıldır, ne yazık ki Ankara’ya bir vekil gönderememiştir. En son 1969-1980 yılları arasında babam Mehmet Aksoy, Adalet Partisi’nde 3 dönem milletvekilliği yapmıştır. Hizmet bayrağını babamın bıraktığı yerden alıp, sevdalısı olduğum bu davanın, Bozova Halkı adına temsilcisi olmaktan gurur duyarım. Şanlıurfa’da güneşin doğuşunu birlikte izlemek için, bizler Bozova’nın Ankara’ya açılan kapısı olmaya talibiz” dedi.


AKSOY KİMDİR
1978 yılında Şanlıurfa’nın Bozova ilçesinde doğan Mehmet Fatih Aksoy, 2000 yılında Bozova Sağlık Merkezi’ne atandı. 2004 yılında İstanbul Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde İç Hastalıkları Kliniği’nde asistan hekim olarak görev yaptı. 2009 yılında ise İç Hastalıkları Uzmanı olarak, Bozova İlçe Devlet Hastanesi’ne atandı. Evli ve 2 çocuk babası Aksoy, 2011 yılından itibaren aynı hastanede Hastane yöneticisi ve Başhekim olarak görev yapıyordu.

başhekim
istifa
etti
ak
parti'den
aday
olacak
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir