Medimagazin logo

Başasistanlık Sözlü Sınavı açıklandı

Başasistanlık Sözlü Sınavı açıklandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumundan yapılan açıklama:

17-18-19 Eylül 2015 tarihlerinde Başasistanlık Sözlü Sınavı  Ankara’da, belirlenen sınav merkezlerinde gerçekleştirilmiştir.

Adaylar sözlü sınavı ve yerleştirme sonuçları hakkında bilgi almak için; http://uygulama.tkhk.gov.tr/SinavYerleri/frmLogin.aspx uzantısını kullanarak açılan sayfaya T.C. numaralarını girmek suretiyle sayfa sorusunu cevapladıktan sonra kendisine ait bilgilere ulaşacaktır.

Başasistanlık Atama Yönetmeliğinin 11. Maddesine göre sözlü mesleki bilim sınavı; “…adayın uzmanlık alanları konularından yapılır. Jüriler; adayın mesleki bilgisi ile eğitim, öğretim ve araştırma yapabilme yeteneğini değerlendirir. Değerlendirmeler 100 üzerinden yapılır ve belgelendirilir. Jüri üyelerinin ayrı ayrı değerlendirme puanlarının ortalaması 60 ve üzeri ise aday sözlü sınavda başarılı kabul edilir.”hükmü esasına göre icra olunmuştur.

Yerleştirme işlemleri adayın sözlü sınavı notu ile, yazılı bilim sınav notlarının aritmetik ortalaması alınarak yerleştirme puanı belirlenmiştir.

Yerleştirme işlemleri Başasistanlık Atama Yönetmeliğinin 13. Maddesi hükümlerine göre yapılmıştır.

“ İlan edilen kadrolardan yerleştirme neticesinde veya atama için başvuru olmaması nedeniyle boş kalanlara, sınavlarda başarılı olup bir kadroya yerleştirilemeyen adaylardan yeniden tercih alınarak asıl yerleştirmedeki usule göre ilgili sınav döneminde bir defaya mahsus olmak üzere ek yerleştirme yapılır.

Bir kadroya yerleştirildiği halde, atanmak için gerekli belgeleri tamamlamayan ya da atanma hakkından vazgeçen başvuru sahibi ek yerleştirme yapılacak kadrolara başvuru yapamaz.

 Atandığı eğitim kurumunda iki yılını tamamlamayanlar, atama işlemleri sonrasında ortaya çıkan eş durumu ya da sağlık mazereti halleri hariç tayin talebinde bulunamazlar.”

Buna göre atanmaya hak kazanmış adayların başvurularını müteakip yapılacak atama işlemleri neticesinde boş kalan kadrolarda dahil edilerek branş bazlı toplam boş kontenjanlar ek yerleştirme kontenjanı olarak ilan edilecektir.

Başvuru sahiplerinin başvuru ve atama şartlarını taşıyıp taşımadıkları atama aşamasında tekrar değerlendirilecektir.

Adaylar sehven sözlü sınava alınmış ve başarılı olmuş olsalar dahi atamaları yapılmayacaktır.

İstenen belge ve bilgileri tam ve eksiksiz olarak sunmadığı tespit edilecek olan adayların ilgili kadroya atamaları yapılmayacaktır. Bu durumda olan başvuru sahipleri herhangi bir hak iddiasında da bulunamayacaklardır.

Atama işlemleri için;

Bakanlık Kurumlarında çalışan adaylar atanma başvurularını bir dilekçe ile;

Bakanlık Kurumlarında görev yapmayan adaylar ise, dilekçelerine nüfus cüzdanlarının örneğini ekleyerek doğrudan Kuruma (Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu) ulaştıracaktır.

Başvurular mesai saatleri 09:00 ile 18:00 arasında alınacak ve 02.11.2015 tarihinde başlayıp 16.11.2015 tarihinde sona erecektir. Süresi içerisinde atanma başvurusu yapmayan adaylar herhangi bir hak iddiasında bulunamayacaklardır.

Başvurular bizzat yapılabileceği gibi posta, kargo v.b. yoluyla da yapılabilir. Ancak (Posta, kargo v.b. aracılığı ile dilekçelerin gönderilmesi durumunda yaşanabilecek gecikmelerden Kurumumuz mesul değildir.) başvuru süresi içerisinde Kurum (Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu) evrakına intikal etmeyen dilekçe sahipleri hakkında herhangi bir atama işlemi yapılmayacaktır.

 

İletişim :TKHK Eğitim, Araştırma ve Geliştirme Daire Başkanlığı

                 0 312 705 20 31 - 0 312 705 20 43

 

Adres    : Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu

                 Nasuh Akar Mh. Ziya Bey Cd. 1407 Sk. No: 4 Balgat/ANKARA

başasistanlık sözlü sınavı
Yorum (11)
Kamil Tas
Sınavın yapılışından tutun sonuçların açıklamasına kadar saçma sapan ve belirleyiciligi olmayan bir sınav oldu. Emeği geçenlerin ellerine sağlık.
0
Cevapla
Ümit Kocaman
Yazılı sınavda türkiye 2. si, sözlü sınavda daha sınav başlamadan hoşgeldin aşamasındaki negatif motivasyonla, kıyı köşe ayrıntı sorularla , jürinin referans kitaplarla tamamen zıt bilgileriyle eleniyor. Tüm emeği geçenlere teşekkür ederiz. Sözlü varsa liyakatten bahsetmek mümkün değil maalesef.
2
Cevapla
Mert Kardiyolog
Çalıştığım hastaneye başasistan kadrosu açılacağı 3 yıl önceden belliydi. Bunun bilinmesi oldukça olağan bir durum. Olağan dışı olan şey ise kimin başasistan olacağının da 3 yıl önceden belli olmasıydı. Gerçekten 3 yıl önce konuşulan isim şu an başasistan olarak "Dışardan" hastanemize geliyor. İşin iyi tarafı ne biliyor musunuz ... 3 yıl önceden kimin geleceği belli olduğu için milleti boşu boşuna strese sokmadılar.
8
Cevapla
dr uzman
YeniTürkiyenin yeni bilimadamlarını seçtiler seçenleride seçilenleride seçme yöntemlerinide bizzat gördüm. Üzülüyorum sana Türkiye kimlere kaldın.
0
Cevapla
drbilal
sınavın yapılış ve sonuçlarının açıklanış aşamalarını 2 yılda ancak güç bela ve çok sayıda şaibe içinde tamamlayan bir kurumun kazananlara belgeleriniz zamanında bize ulaşmazsa biz mesul değiliz diye açıklama yapması NE KADAR DA GÜLÜNÇ kazananlara(?!) başarılarının devamını dilerim, bir an önce başlayın da size nöbet yazalım, poliklinikler rahatlasın, vay iktidara yakın torpilli ... yakıştırmalı bakışlara ve arkanızdan konuşmalarada hazırlıklı olun (ne yapalım kurunun yanında yaş da yanar)
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir