Medimagazin logo
Bakanlık yoğun bakım hemşirelerini eğitecek
Sağlık Bakanlığı'na bağlı yoğun bakım ünitelerinde çalıştırılmak üzere nitelikli insan gücü yetiştirilmesi, bu ünitelerde sunulan bakım hizmetlerinde verimlilik ve güvenirliğin artırılması amacıyla Yoğun Bakım Hemşireliği Kursu başlatılacak
Bakanlık yoğun bakım hemşirelerini eğitecek
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol
ANKARA (İHA) - Sağlık Bakanlığı'na bağlı yoğun bakım ünitelerinde çalıştırılmak üzere nitelikli insan gücü yetiştirilmesi, bu ünitelerde sunulan bakım hizmetlerinde verimlilik ve güvenirliğin artırılması amacıyla Yoğun Bakım Hemşireliği Kursu başlatılacak.


Sağlık Bakanlığı'ndan alınan bilgiye göre, bu yıl içerisinde yapılması planlanan Yoğun Bakım Hemşireliği Kursu iki dönem halinde uygulanacak. Kursun 1. dönemi, "Yoğun Bakım Ünitelerinde Görev Yapan Sağlık Personelinin Eğitimine ve Sertifikalandırılmasına Dair Yönerge" ve "Yoğun Bakım Ünitelerinde Görev Yapan Sağlık Personelinin Eğitimine ve Sertifikalandırılmasına Dair Yönergede Değişiklik Yapılması ile ilgili Yönerge" esaslarına göre gerçekleştirilecek.


Kurs, şu hastanelerde yapılacak. Akdeniz Üniversitesi Tıp Fakültesi, Ankara Üniversitesi Tıp Fakültesi, Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi, İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi ve Cerrahpaşa Tıp Fakültesi, Uludağ Üniversitesi Tıp Fakültesi, Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Taksim Eğitim ve Araştırma Hastanesi, Gaziantep Üniversitesi Şahinbey Araştırma Uygulama Hastanesi ve Harran Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi. Yoğun Bakım Hemşireliği Kursu'nun 1. döneminin 12 Şubat-6 Nisan 2007 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi hedefleniyor.
bakanlık
yoğun
bakım
hemşirelerini
eğitecek
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300