Medimagazin logo

Bakan Varank: Kızılay Başkanı'nın görevde kalmasından rahatsızım

Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank, katıldığı bir televizyon programında Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın görevine devam etmesinden rahatsız olduğunu dile getirdi. Bakan Varank konu ile ilgili yaptığı açıklamada "Kendisi çok yıprandı. Bu süreçleri doğru yönetemediği aşikar. Oradan ayrılması gerekiyorsa bunun kararını kendisi vermesi lazım. İstifa edecekse istifa etmesi lazım" ifadelerini kullandı
Bakan Varank: Kızılay Başkanı'nın görevde kalmasından rahatsızım
Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Kahramanmaraş merkezli depremlerin ardından Kızılay'ın yardım derneğine çadır ve konserve satması tepki toplamıştı. TV100'de yayınlanan Az Önce Konuştum programında Candaş Tolga Işık'ın sorularını cevaplayan Bakan Varank, Kızılay Başkanı Kerem Kınık'ın görevine devam etmesinin kendisini kişisel olarak rahatsız ettiğini dile getirdi. 

"Süreçleri doğru yönetemedi"

İşte Bakan Varank'ın o açıklamaları: 

"Kişisel olarak beni rahatsız ediyor. Çünkü kendisi çok yıprandı. Bu süreçleri doğru yönetemediği aşikar. Ama biliyorsunuz Kızılay bir dernek statüsünde. Derneklerin bir genel kurulu var. Derneklerle ilgili nasıl işlemler uygulanacağı da zaten mevzuatta belli. Dolayısıyla Kızılay Başkanı şu anda görevine devam ediyor. Eğer oradan ayrılması gerekiyorsa bunun kararını kendisi vermesi lazım. İstifa edecekse istifa etmesi lazım.

"Siyaset bilmediği ortaya çıktı"

"Kamuoyunda şöyle bir algı var 'Niye görevden alınmıyor?' Bu resmi bir makam değil yani sizin atayıp aldığınız bir makam değil. Bir spor kulübü dernek statüsünde ise bu da bir dernek statüsünde. Bunun başkanıyla ilgili kararı genel kurulları verir. Orada da genel kurullarının o inisiyatifi alması gerekir. Ben bu süreci yönetmesinden rahatsızım. En başta ilmi siyaset bilmediği ortaya çıkmış oldu."

 

sanayi ve teknoloji bakani mustafa varank
kizilay baskani
kerem kinik
Yorum (1)
Tahir Buran
bu şahıs kızılay’a daha fazla zarar vermeden onurlu bir şekilde istifa etmelidir, etmiyorsa yönetim kurulu görevden almalıdır, bir tıp doktoru ve öğretim üyesi olarak “ kızılaya kan bağışının durma noktasında “ olduğunu biliyorum, hatta ben de dahil kızılaya bağış yapanlar pişmanlar, saygılar…
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir