Medimagazin logo

Bakan Koca: Sakalımı kesmek içimden gelmiyor

Hatay’da bulunan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, sakallarını kesmemesine ilişkin soruya, "Anadolu’da cenaze sahibi definden sonra sakalını keser. Benim, doğrusu arama kurtarma faaliyetleri bitmeden kesmek içimden gelmiyor, kesemedim." şeklinde cevap verdi
Kaynak: Halk TV
Bakan Koca: Sakalımı kesmek içimden gelmiyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Halk TV'den İsmail Saymaz'a konuşan Koca, Hatay’da arama kurtarma faaliyeti süren iki üç binanın kaldığını, 51 bin 200 yaralının deprem bölgeleri dışına gönderildiğini, salgın hastalık riskinin olmadığını, ALO 184 hattının deprem mağdurlarının sağlık hizmeti için seferber edileceğini ve yastan ötürü sakal kesmediğini söyledi.

Depremde hasar gören İskenderun Devlet ve Mustafa Kemal Üniversitesi hastanelerine ilişkin konuşan Koca, İskenderun Devlet Hastanesi’nde yapılan hasar tespitinden sonra kullanılabilir raporu çıktığını, hasar tespiti yapılıncaya kadar hastaların güvenli bir ortama naklinin planlandığını söyledi.

Üniversite hastanesinde ise acil ve ana binanın kullanıldığını söyleyen Koca, "Hafif hasarlı binaydı. Hastaları Dörtyol ve Adana’ya naklettik. Oranın da kullanılabilir raporu çıktı. Birkaç gün içinde servisleri kullanır hale getireceğiz. İkisinde de sahra hastanemiz olduğu için acil hastalara ilk müdahaleler yapılmaya devam edildi." şeklinde konuştu.

Salgın riskine ilişkin de konuşan Koca, "Şu an salgın riski yok. Salgın olursa Hatay’da olabilir. Hatay’da havalar bir-bir buçuk ay sonra ısınacak. Tedbirleri yoğunlaştırıyoruz. "

"Anadolu’da cenaze sahibi definden sonra sakalını keser"

Uzayan sakalları dikkat çeken ve "Sakallarınızı niye kesmediniz?" sorusuna yanıt veren Bakan Koca şu ifadeleri kullandı:

"Nasıl ifade edeyim, bilemiyorum. Doğrusu, hissiyatım şu: 10 binlerce canımızı kaybetmişiz. Şu an, yıkılmış bir hastanemizin ve altında kalan sağlık çalışanlarımızın olduğu, 400’ü geçen hekim ve sağlık çalışanımızın hayatını kaybettiği bir felaketten bahsediyoruz. Arama kurtarma çalışmaları devam ediyor. Defin işlemi bitmiş değil. Yasımız devam ediyor. Anadolu’da cenaze sahibi definden sonra sakalını keser. Benim, doğrusu arama kurtarma faaliyetleri bitmeden kesmek içimden gelmiyor, kesemedim."

bakan koca
sakal
deprem
hatay
Yorum (5)
nevzat kulukçu
türkiye'yi fevkalade iyi insanlar yönetiyor. görüyorsunuz anlatmaya gerek yok !
3
Cevapla
Yaşar Bülent
zaten son yıllarda özellikle genç doktorlarda sakal bırakmak moda oldu,ama bence sakal doktora yakışmıyor.fakültelerde önlük giyme töreni yapılmazdı ama ben 30 yıl beyaz önlüğümü çalışırken hiç çıkarmadım.şimdi tören var çoğu genç hekim önlük bile giymiyor.hasta karşısındaki hekim mi anlayamıyor
3
Cevapla
nevzat kulukçu
@yaşar bülent kılık kıyafet sadece bizim gibi geri kalmış toplumlarda kişiye değer katıyor. nasreddin hoca fıkrasında da işleniyor bu konu. gelişmiş ülkelerde büyük üniversitelerde çalışan hocaları yolda görseniz gangaster sanırsınız. uzun lafın kısası dış görünüş hiç bir şeydir.
2
Cevapla
Yaşar Bülent
@nevzat kulukçu size katılmıyorum, kiyafet her ülkede önemlidir.ben amerika ve avrupalı ganster görünümlü hoca görmedim.siz hangi ülkede gördünüz bilemiyorum.hem amerika ve hem avrupa'daki hekimleri ve kiyafetlerini biliyorum bizdeki gibi envai çeşit giyinen ,giyimine dikkat etmeyen doktor görmedim.
2
Cevapla
Ali sari
işleri güçleri şov. insanlar can derdinde bunlar şov peşinde. kime ne senin sakalından.
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir