Medimagazin logo

Bakan Işıkhan: Tüm kamu görevlilerimize yüzde 45'e yakın bir zam olacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, "Ocak 2024'te yüzde 40-45'e yakın bir zam artışı olacak tüm kamu görevlilerimize. Bence bu çok önemli bir rakam." diye konuştu
Kaynak: AA
Bakan Işıkhan: Tüm kamu görevlilerimize yüzde 45'e yakın bir zam olacak
Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Işıkhan, kamu toplu sözleşme sürecine ilişkin "Türkiye Yüzyılı'na yakışan bir başlangıç yapmış olduk. Tabii gönlümüzden geçen, mali haklar konusunda da genel bir uzlaşma olsaydı çok daha iyi olurdu." dedi.

Bakan Işıkhan, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığının ev sahipliğinde yürütülen 7. Dönem Kamu Toplu Sözleşme Hizmet Kolları İmza Töreni'nde konuştu.

Kamu görevlileri ve emeklilerinin, 2024 ve 2025 yıllarını kapsayan, mali ve sosyal haklarını içeren görüşmelerin, kısmi de olsa uzlaşmayla sonuçlanmasından duyduğu memnuniyeti dile getiren Işıkhan, Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın ile sendika başkanları ve temsilcilerine, süreci titizlikle, anlayış ve nezaket çerçevesinde yürüttükleri için teşekkür etti.

Işıkhan, bu süreçte herkesin yoğun mesai harcadığına işaret ederek, "Haklarınızı helal edin çünkü aslında bu süreç iyi geçti, çok fazla tartışma yaşamadan sosyal diyaloğu da geliştirerek, birbirimizi daha iyi tanıyarak, iletişim kalıplarımızı ve sınırlarımızı bilerek çok iyi bir süreç geçirdiğimizi düşünüyorum. Allah utandırmasın." diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde AK Parti hükümetlerinin hiçbir kamu görevlisini, çalışanı, esnaf, çiftçi, emekliyi enflasyona ezdirmediğini kaydeden Işıkhan, "Zaten Ocak 2024'te yüzde 40-45'e yakın bir zam artışı olacak tüm kamu görevlilerimize. Bence bu çok önemli bir rakam." değerlendirmesinde bulundu.

Işıkhan, sıkıntıların çözümü için müdahalede bulunan, inisiyatif alan Cumhurbaşkanı Erdoğan'a teşekkür etti.

Bakan Işıkhan, alınan kararların hayırlı olmasını dileyerek, "Türkiye Yüzyılı'na yakışan bir başlangıç yapmış olduk. Tabii gönlümüzden geçen, mali haklar konusunda da genel bir uzlaşma olsaydı çok daha iyi olurdu." dedi.

Konuşmanın ardından Işıkhan ve Ali Yalçın, hizmet kolları sözleşmesini imzaladı.

memur zammi
vedat isikhan
7 donem kamu toplu sozlesme hizmet kollari imza toreni
Yorum (2)
radyolog
maaşa zam yapmayın. bugünden itibaren yakıt-doğalgaz-gıda-elektronik vs tüm ürünlere %40-45 indirim yapın seçime değin de zam yapmayın :) bence bu çok çok daha önemli bir rakam bakan bey :)
26
Cevapla
HALİT YAŞAR
sn.bakan hazretleri̇ne bi̇ri̇leri̇ni̇n yeni̇den matemati̇k öğretmesi̇ gereki̇yor enflasyon gerçekte olmuş yüzde 150...verecekleri̇ 45....150 büyüktür 45 sn.bakan...umarim anlatabi̇lmi̇şi̇mdi̇r sn bakan....
14
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir