Medimagazin logo

Bakan Bilgin 'temmuz maaşları' hakkında konuştu: Tamamlamak üzereyiz!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, temmuz ayında düzenlemeler yapılacağını, emekli maaşlarını ve kamu çalışanlarının özlük haklarını düzenleyen çalışmaları tamamlamak üzere olduklarını belirtti
Kaynak: İHA - Murat Horoz - Gülşah Kahveci
Bakan Bilgin 'temmuz maaşları' hakkında konuştu: Tamamlamak üzereyiz!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Türkiye Metal Sanayicileri Sendikası (MESS) tarafından, Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı işbirliğinde hayata geçirilen “MEXT BİL-İşim Eğitim ve İstihdam Programı” Beşiktaş’ta bulunan bir otelde düzenlenen basın toplantısıyla tanıtıldı. Toplantıya Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Vedat Bilgin, MESS Yönetim Kurulu Başkanı Özgür Burak Akkol, İŞKUR Genel Müdürü Oğuz Kağan Güldoğan ve pek çok öğrenci de katıldı.

“3600 ek gösterge çalışmalarını bitirdik”

Bakan Bilgin, temmuz ayını işaret ederek müjdeyi verdi. Bilgin, “Bugün buraya gelirken de gazeteciler sık sık soruyorlar. Enflasyon var, çalışanların sorunları ne olacak? Ücretlerde bir düzenleme yapılacak mı? Emeklilerin durumu ne olacak? Sık sık bu sorular gündeme geliyor. Biz çalışanlarımızın sorunlarını çözmek zorunda olan bir görevde bulunuyoruz. Bizim Bakanlığımızın görevi bu. Çalışanımızı, işçimizi, emeklimizi korumak mecburiyetindeyiz. Bunların bütün sorunlarına sahip çıkan bir konumdayız. Geçtiğimiz Aralık ayı sonunda asgari ücreti tarihsel olarak Türkiye’nin gördüğü en üst düzeyde yüzdelerle arttırdık. Arkasından esas yaptığımız önemli değişim odur. Asgari ücreti arttırırsınız ama arkasından onunla beraber yaptığımız şey asgari ücret düzeyinde bütün ücretlilerin gelirlerinin vergi dışı bırakılması Türkiye’nin tarihinde bir dönüm noktasıdır. Biz bu tarihsel adımları atan bir hükümetin mensupları olarak bundan sonra da çalışanlarımızı koruyacağız. 

Bundan sonra da ücretlilerimizin enflasyon karşısındaki kayıplarını giderecek çalışmalar bizim programımızda. Önümüzdeki Temmuz’da da yapacağımız düzenlemeler var. Biz emeklilerin maaşlarını, kamu çalışanlarının hem özlük haklarını düzenleyen çalışmaları tamamlamak üzereyiz. Bunlardan birisi 3600 çalışmalarını bitirdik. Son değerlendirmeleri yapıyoruz. Bu ayın sonunda bütün detaylarıyla kamuoyuyla paylaşacağız. Emeklilerin durumu, kamu çalışanlarının ücret durumu gibi konularda da çalışmalarımız var. Temmuz gibi enflasyondaki gidişat da değerlendirilerek kamuoyuyla paylaşılacak. EYT sorunu ile ilgili konular da gündemimizde, çalışmalarımız devam ediyor. Türkiye’nin çalışanlarının her problemi ve her sosyal sorunu bizim çözmemiz gereken sorundur ve bunların çözümü bizim görevimizdir” ifadelerini kullandı.

bakan bilgin
ozluk haklari
temmuz
enflasyon
Yorum (5)
Dr
bu haberin medimagazinle ve sağlıkla ne ilgisi var anlamadım
30
Cevapla
uzman hekim
yani bakan şu anda yaptığınız ve yapacağınız grevleriniz bir sonuç vermedi demek istemiş.temmuz ayındaki memurlara verilecek zamla idare edin demiş.hekimler birlikte hareket etmediklerinden hükümet yapılan grevleri ciddiye almıyor ne de olsa bir kısım hekimler aşırı şekilde çalışıyorlar.
22
Cevapla
Android
@dr hekim sendikalarının eylem haberlerini nötr hale getirmek istemişler sanki
11
Cevapla
Uzman
@uzman hekim tüm hekimler tek bir güç olmadan hiçbir kazanım elde edemeyiz. aramızda hala sarı sendika üyeleri var ve bu gidişattan memnun görünüyorlar. haliyle hükümet de sorun yokmuş gibi davranıyor. varın gidip hasta bakın
24
Cevapla
İcanhone
i̇lgi şu havuç sağlığa faydalıdır göz açar hele bakan havucuysa 😀
2
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir