Medimagazin logo

Az olsun, iyotlu olsun!

Sağlık Bakanlığı koordinatörlüğünde UNICEF'in işbirliğiyle, iyotlu tuz kullanımının önemine dikkat çekmek için ''Az Ama İyotlu Tuz Kullanalım'' kampanyası başlatılıyor.
Az olsun, iyotlu olsun!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ANKARA - Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamaya göre, Bakanlık, iyot yetersizliği hastalıklarının önüne geçebilmek amacıyla yemeklerde ve sofralarda iyotlu tuz kullanımının önemine dikkati çekmek için yarından itibaren kampanya başlatılacak.

Ana ve Çocuk Sağlığı Genel Müdürlüğü (AÇSAP) koordinatörlüğünde UNICEF'in işbirliğiyle yürütülecek kampanya yoluyla, büyüme ve gelişme çağının yanı sıra yetişkinlik döneminde de iyodun beyin ve vücut için önemi konusunda kamuoyunda farkındalık yaratılması hedefleniyor.

Sağlık Bakanlığı AÇSAP Genel Müdürü Rıfat Köse ve UNICEF Türkiye Temsilcisi Dr. Ayman Abulaban tarafından yarın akşam verilecek iftar yemeği davetinde, kampanya hakkında öğretim üyelerinin de katılımıyla ayrıntılı açıklama yapılacak.

az
olsun
iyotlu
olsun!
Yorum (1)
cengiz
benim anlayamadığım iyotsuz tuz satışı neden kısıtlanmıyor.Yada devlet teşvikiyle iyotlu tuz daha ucuza satılabilir.illa her şeye kampanyamı yapmak gerekiyor.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir