Medimagazin logo

Aşırı sıcaklar hastanenin soğutma sistemlerini bozdu

Osmaniye'de aşırı sıcaklar, Osmaniye Devlet Hastanesi'nde soğutma sistemlerinin bozulmasına yol açtı
Kaynak: DHA
Aşırı sıcaklar hastanenin soğutma sistemlerini bozdu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Osmaniye'de, aşırı sıcaklar yaşamı olumsuz etkiliyor. Sıcak nedeniyle cadde ve sokaklar boş kalırken, dışarı çıkanlar zor anlar yaşadı. 2 gündür süren aşırı sıcaklar, Osmaniye Devlet Hastanesi'nin soğutma sistemlerinde de arızaya yol açtı.

 İl Sağlık Müdürlüğü'nden yapılan yazılı açıklamada, "15 Ağustos günü gece saatlerinden itibaren yaşanan aşırı sıcaklar nedeniyle 900 yataklı Osmaniye Devlet Hastanemizin 5 adet 'chiller' soğutma sistemi arızaya girmiştir. Konu ile olarak müdürlüğümüz ve hastane yönetimimiz sabahın erken saatlerinden itibaren arızanın giderilmesi için süreci hastane teknik merkezinde ilgili soğutma cihazlarının il dışından gelen teknik servisi ile beraber takip etmektedir. Ayrıca hastanemizde bulunan 35 adet asansörün 30'u aktif olarak çalışmaktadır. Pasif durumda bulunan asansörlerin rutin bakım çalışmaları teknik ekip tarafından yapılmaktadır. Sosyal medya platformlarında yer alan tüm asansörlerin çalışmaması gibi bir durum söz konusu değildir" denildi.

Osmaniye İl Özel İdaresi önündeki termometre, saat 13.00 sıralarında sıcaklığı 40 derece olarak gösterdi. Bazı vatandaşlar, sıcaklar nedeniyle Karaçay Deresi'nde serinlemeye çalıştı.

osmaniye devlet hastanesi
klima
asiri sicaklar
sogutma sistemleri
Yorum (3)
nevzat kulukçu
kuveyt'teki sistemler neden bozulmuyor?
1
Cevapla
Adamın Biri
kedi girmiştir trafoya. ya da ppppeceriksiz teknisyenin neticesinde gaz ve elekrtik problemi olmuştur........
Cevapla
HALİT YAŞAR
sanirim ortak olduklari yükleni̇ci̇ fi̇rma gereği̇ni̇ yapar seve seve....yaptiklari i̇şi̇n arkasinda duracaklarindan hi̇ç şüphem yok..
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir