Medimagazin logo

Arınç: Anketlere göre hükümetin en başarılı olduğu alan sağlık

Başbakan Yardımcısı Bülent Arınç, en son yapılan anketlere göre, hükümetin en başarılı icraatları arasında sağlığın yüzde 68 ile birinci olduğunu söyledi.
Kaynak: CİHAN
Arınç: Anketlere göre hükümetin en başarılı olduğu alan sağlık
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol


Bülent Arınç, Bursa'da Özel Doruk Sağlık Grubu'na ait Doruk Yıldırım Hastanesi'nin açılışını gerçekleştirdi. Açılışta konuşan Arınç, sağlığın önemine değindi. Hastanenin 100 yatak kapasitesi ve 5 ameliyathanesi ile modern bir hastane olduğuna dikkat çeken Arınç, sağlığın en önemli konuların başında geldiğini kaydetti.

"SAĞLIK YÜZDE 68'LE EN BEĞENİLEN İCRAAT"

Sağlığın herkesin birinci önceliği olan bir mesele olduğunu ifade eden Arınç, şöyle konuştu: "Bu konuda mükemmel imkânlara haiz bir hastanenin hazırlanması elbette takdire değerdir. En son anketi söyleyeyim. Sağlık yine birinci seviyede. Yani halkın memnuniyeti noktasında veya hükümetin en başarılı icraatları içerisinde sağlık yüzde 68 ile yine birinci. Dolayısıyla bu konuda yapılan bütün yatırımları, ister kamu ister özel olsun hep takdirle anıyoruz, teşekkür ediyoruz. Çünkü bu hastanelere hepimizin ihtiyacı olabilir. Göğsünüzü gere gere gelip tedavi olabilirsiniz."

Amerika'ya yaptığı bir ziyarette oradaki sağlık sistemi hakkında bilgi aldığını belirten Arınç, Türkiye'deki sağlık sisteminin Amerika'nın 5 misli önünde olduğunu savundu.

Doruk Hastanesi Başhekimi Dr. Mustafa Esgin, günün anısına Arınç'a bir plaket sundu. Arınç, daha sonra Vali Şahabettin Harput ve Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe ile hastanenin açılışını yaptı.

arınç:
anketlere
göre
hükümetin
en
başarılı
olduğu
alan
sağlık
Yorum (10)
My
Çalışan memnuniyet anketi yapılıyor mu? En düşük memnuniyet olacağı kanısındayım.
0
Cevapla
drm
Verilen saglık hizmetinin en düşük kalitede olması acısından evet cok başarılı,buyuk vakalara hiçbir doktorun dokunmak istememesi, hasta yatırmak istememesi,yalandan uc dakikalik muayene edilmesi acısından da evet cok başarılı, basarılarınızın devamını dilerim.
0
Cevapla
ahmet
çalışan memnuniyeti.3-4 milyar aylık sabit maaşlı iş bulsa mesleği terk edecek sayısız cerrah var benim gibi...Az kaldı
0
Cevapla
gd
Bu memnuniyeti oluşturanlara ne zaman gerçek hakları, onurları, güvenceleri, toplumda hak ettikleri yer verilecek. Gene her zaman TIP. İktidarı bile ikram ederiz, tabi terside mümkün demekki.
0
Cevapla
sy
parası olmayan sadece muayene oldugunu sanıyor.ilerde ak koyun kara koyun anlaşılacak...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir