Medimagazin logo

Araplar estetikte Türklere güveniyor

Araplar, Türk dizilerinden sonra, Türk Estetik Cerrahi sektörüne de ilgi göstermeye başladı. Hollywood yıldızlarından sonra; BAE MBC4 kanalının ünlü yıldız sunucusu Liana Dahdouh, Newest’i tercih etti.
Araplar estetikte Türklere güveniyor
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Arapların son yıllarda Türkiye’ye ve Türklere ilgisi artmaya başladı. Arap Baharı ve Türk dizi sektöründe yaşanan sıçrama bu ilginin temel nedenleri arasında gösterilirken; ilginin, estetik ve plastik operasyonlarda Türkiye’nin tercih edilmesine kadar uzandığı belirtiliyor. Birçok Ortadoğu insanının, geleneksel Tayland veya Uzak Doğu tatili alışkanlığını; hem estetik operasyon yaptırmak hem de tatilini geçirmek amacıyla İstanbul ve Antalya tatiline dönüştürmeye başladığı vurgulanıyor. Ülkemizin plastik cerrahi merkezlerinden Newest’in İdari Direktörü Dr. Yusuf Gökmen, Ocak ayında Birleşik Arap Emirlikleri’nde düzenlenen Arab Health 2015 ve yakınlarda biten Kuwait Medika Sağlık, Medikal Fuarı ve Konferansı gözlemlerini aktararak, konuyla ilgili şunları söyledi: “Fuardaki standımızda son derece ilginç gelişmeler yaşadık. Açıkçası bu kadar üst düzey bir ilgi beklemiyorduk. Oldukça önemli Arap televizyon starları ve sahne sanatçıları standımıza yoğun ilgi gösterdiler. Örneğin, Arap dünyasının çok izlenen televizyonlarından MBC4 kanalında yayınlanan ‘Turki Ekstra’ programının yıldız sunucusu Liana Dahdouh, standımızdan ve konuya yaklaşımımızdan etkilenerek, cilt bakımı için Newest’i tercih etti. Fuara katılan, Türkiye’nin ve dünyanın tek estetik-plastik cerrahi merkezi olmamızın bu ilgide etkisi vardı ama asıl neden bence, özellikle Arap kadınların estetik cerrahi ve medikal estetiğe duyduğu ilgiydi. Sordukları sorulardan, konuyla ilgili bilgi sahibi olduklarını da gözlemledik. Ayrıca Arap kadınlarının, değişiklik talep ettikleri vücut bölgelerini göstermek konusunda hiçbir çekince yaşamadıklarını görmek biraz şaşırtıcı bir deneyim oldu bizim için.”

HEM TURİZM HEM ESTETİK
Estetik operasyonlar temelli sağlık turizminde ülkemize yönelik talep artışının farkında olan Newest yöneticileri, sadece Arab Health 2015’e katılmakla kalmadılar; aynı zamanda özellikle Ortadoğu’ya yönelik uçak ulaşımı, otel konaklama, İstanbul turları ve estetik operasyon unsurlarını içeren özel paketler sunmaya başladılar.  Ortadoğu’nun kendileri için öncelikli bir pazar olduğunu vurgulayan Dr. Yusuf Gökmen, “2015 yılında Ortadoğu pazarına odaklanmak temel stratejilerimiz arasında yer alıyor. Newest olarak, başta Almanya ve Hollanda olmak üzere, tüm Avrupa’dan insanların estetik cerrahi operasyonlar konusunda tercih ettiği bir merkeziz. Hatta bazı Hollywood ünlüleri estetik operasyonları konusunda sadece bize güveniyorlar. Genel olarak bakıldığında, estetik cerrahi göçünü tersine çevirmeye başladık. Bu uluslararası açılımlarımıza çok yakın zamanda Ortadoğu’yu da ekleyeceğiz” dedi.

araplar
estetikte
türklere
güveniyor
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir