Medimagazin logo

Ankara Üniversitesi 74 öğretim üyesi alımı yapacak

Ankara Üniversitesi'ne 74 öğretim üyesi kadrosu açılmasına ilişkin ilan Resmi Gazete'de yayımlandı
Kaynak: DHA
Ankara Üniversitesi 74 öğretim üyesi alımı yapacak
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Resmi Gazete'de yayımlanan Ankara Üniversitesi Rektörlüğü'nün ilanına göre çeşitli anabilim dallarına 15 profesör, 21 doçent ve 38 doktora öğretim üyesi olmak üzere toplamda 74 öğretim üyesi alımı gerçekleştirilecek.

2914 sayılı Yükseköğretim Personel Kanunu ve 2547 sayılı Yükseköğretim Kanunu'nun ve Öğretim Üyeliğine Yükseltilme ve Atanma Yönetmeliği'nin ilgili maddelerine göre açılacak olan akademisyen kadrolarının anabilim dallarına göre dağılımı ise; Diş Hekimliği Fakültesi'ne 4, Eczacılık Fakültesi'ne 3, Eğitim Bilimleri Fakültesi'ne 2, Fen Fakültesi'ne 2, Hukuk Fakültesi'ne 2, İlahiyat Fakültesi'ne 6, Mühendislik Fakültesi'ne 5, Sağlık Bilimleri Fakültesi'ne 6, Spor Bilimleri Fakültesi'ne 2, Siyasal Bilgiler Fakültesi'ne 3, Tıp Fakültesi'ne 28, Uygulamalı Bilimler Fakültesi'ne 1, Veteriner Fakültesi'ne 4, Ziraat Fakültesi'ne 5 ve Biyoteknoloji Enstitüsü'ne 1 olacak şekilde açıklandı.

25 Mayıs 2023 tarihli Resmi Gazete'de yayımlanan ilana göre başvuracak adayların 'Ankara Üniversitesi Öğretim Üyeliği Kadrolarına Atama ve Yükseltme Asgari Koşulları'nda belirtilen niteliklere sahip olması gerekiyor.

Başvurular ise ilanın Resmi Gazete'de yayımlandığı tarihten itibaren 15 gün içinde yapılabilecek. 

ankara universitesi
ogretim uyesi
kadro
resmi gazete
Yorum (1)
Yeliz Umur
kadrolara baktım da adrese teslim kadroların biraz yumuşatılmış hali. sbü yaptığında buralar eleştiri doluyor ama nedense hacettepe, ankara tıp yapınca kimseden ses yok. her şey adamına göre. bendense her kurala göz yumulur. hepimiz aynıyız yani. hiçbirimizin birbirimizden farkı yok.
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir