Medimagazin logo

Ameliyathane kavgasına Bakanlık neşteri geldi

Sağlık Bakanlığı, Kartal Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde yaşanan dayak skandalı için düğmeye bastı.
Kaynak: Akşam
Ameliyathane kavgasına Bakanlık neşteri geldi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

AKŞAM dün Kardiyolog Doç. Dr. Muhsin Türkmen'in, ameliyata girecek hastanın önünde tartıştığı anestezi uzmanı Dr. Ali Haspolat'ı dövdüğünü duyurmuştu. Bakanlık soruşturma başlattı. Sağlık Bakanı Recep Akdağ 'Basın yoluyla bize gelen bu tür bilgilerde müfettişlerimize talimat veriyoruz. İnceleme başlatıyoruz' dedi. İstanbul İl Sağlık Müdürlüğü de soruşturma başlattı. Türkmen'in ilk vukuatı olmadığı da ortaya çıktı. Türkmen'in odadan kovduğu Anestezi Uzmanı Dr. Halil Bozkurt, 'Benim yaşadığım küçük çaplı bir olaydı, tutanak tutulmuştu. Asistan doktorlar bu olayları sık sık yaşıyorlar. Uzmanlığa geçişte sıkıntı yaşamak istemedikleri için de pek dile getirmezler. Çünkü uzmanlığa geçiş için hocaların imzasına ihtiyaçları vardır' dedi.

2 YIL ÖNCE DE YAŞANMIŞ

TÜRKMEN'in 2009'da hemşire Evren Ballı'ya yönelik davranışı da tutanağa şu şekilde yansımış: Anjiyo odasında asiste ediyordum. Aynı anda basınç uygularken kendisi geride kaldı. 'Sen salak mısın, aptalsın' dedi. Talimatlarınıza göre hareket ettim deyince 'Cevap verme kafanı kırarım hayvan' dedi. Sonra konuşmak istedim, 'Haddini bil' diye kovdu.

ameliyathane
kavgasına
bakanlık
neşteri
geldi
Yorum (7)
mehmet
asistan arkadaşımıza geçmiş olsun.Kardiyolog Doç. Dr. Muhsin Türkmen'i kınıyorum. kendi meslektaşını küçümseyen ,hakaret eden hekimin hastalarına nasıl davrandığını düşünmek bile istemiyorum.
2
Cevapla
dr ertan ay
maiyetindekilere karşı küçük düşürücü veya aşağılayıcı fiil ve hareketler yapmak.Kademe ilerlemesinin durdurulması cezasını gerektirir.Sicil affı gelmezse artık hiç bir şekilde yönetici olamaz. müfettiş önerisi ile görev yeri değiştirilir. ayrıca mağdurlar tarafından işin adli olarak takibi sonucu hem ceza davası ardından maddi manevi tazminat davası açılmalı.
2
Cevapla
dr mehmet yaşar
sevgili arkadaşlar;yine aynı mekanizma çalışıyor.basın yalan yanlış,eksik gedik bir haber yapar,sonunda haberi izleyen ahali gerçek olayı,ayrıntıları bilmeden kendince yorumlamaya başlar.kendince bile degil basının ona göster dedigi tepkiyi gösterir.hadi ahaliyi anladık da meslektaşlarımız olayın iki tarafı hekim olan olaya neden balıklama atlar bilmem.doç.dr muhsin türkmen bugün ülkemizin sayılı kardiyologlarından biridir.yaptıgı hizmetlerin haddi hesabı yoktur.asistanı da hor görecek bir kişilige sahip degildir.deontolojiye sonuna kadar saygılıdır.hadiseyi bilmeden linç girişiminde bulunmayalım.ülkenin mahkemeleri var,soruştırmacıları var sonunda bir hata varsa hata sahibi cezasını alacak.ama peşin suçlama kabul edilemez.
1
Cevapla
z.ç
lütfen medya haberlerine itibar etmeyelim. olay nedir ne değildir bilmiyoruz asistan arkadaşı da hocayı da tanımıyoruz olay adil bir şekilde çözülür inşaallah peşin yargı vermeyelim
2
Cevapla
mehmet
bu adam saygısız bir adam kardiyolojiye degil kendine bişey katamamış orada anestezi doktoruna tok olan hastayı uyutması için baskı yapmış arkadaş uyutmayıncada kovmuş enteresan hasta kendi babası olsa tok uyuttururmu acaba hasta yediklerini kusar ölürse acil olmayan hastalıkta bunun sorumlulugu anestezi doktoruna aittir ve bunu kararını o verir.bazen bir dalda doçent oldum diye herbranşı iyi bildigini sanan bu adamlar insan saglıgını tehlikeye atıyorlar ve seviyesizler sen asistanının boynuna sarılamazsın hocasını ararsın yada görüşürsün doçent olmuşsun ama yordam yol bilmiyosun tarikattansın ama yol yordam ögrenememişsin bi kamyon kitap okusan boşşşşşşş(ezber doçenti bunlar bilimsel buluşu olmayan insanlar taklitçiler)
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir