Medimagazin logo

Akdağ: Bugün üzüntülü bir günüm

Sağlık Bakanı Prof.Dr.Recep Akdağ, Erzurum Valiliğini ziyaret etti.
Kaynak: İHA
Akdağ: Bugün üzüntülü bir günüm
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Erzurum Valiliğini ziyaret etti. Akdağ Van Bölge Eğitim Araştırma Hastanesinde görev yapmakta olan polis memurunun şehit olması ve bir meslektaşının Kırım Kongo Kanamalı ateşinden hayatını kaybetmesi nedeniyle üzüntülü olduğunu belirtti.

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ, Erzurum valiliğini ziyareti sırasında basın mensuplarının gündeme ilişkin sorularını cevaplandırdı. Ambulansla silah tayındığı iddialarına tepki gösteren bakan Akdağ, "Malesef saçma sapan iddialarla halkın kafası karıştırılmaya çalışıldı. Biliyorsunuz ambulanslarla silah taşınıyor diye iddialar ortaya atıldı. Ayrıca basın konseyinden de bazı arkadaşların akıl dışı iddiaları ortaya çıkmıştı. Çok mahcup oldular. O iddiaların peşine düşenlerde çok mahcup oldu. Muhalefetten bazı arkadaşlarda bu iddiaların peşine düşmüşlerdi. Sağlık Bakanlığından art arda açıklamalar yapıldı. Böyle bir durumun olmadığı ifade edilmiş, bu mesele kesin bir dille yalanlanmış olmasına rağmen bu düzmece yalan haberinin arkasında duranlar aslında büyük bir yanlış yaptılar. Umarım buna benzer yanlışları bir daha yapmazlar." dedi.

Görevi hekimlik olan ve hekimlerin görevinin insan hayatını kurtarmak olmasına rağmen Esed'in halkına katliam yapmasını nasıl değerlendiriyorsunuz?

Sorusuna Prof. Dr. Recep Akdağ

"Bir akıl tutulması da Suriye'de yaşanıyor. İster hekim olsun ister bir başka meslekten olsun kendi halkına bir yönetimin böylesine zulmetmesi asla kabul edilemez. Biz Türkiye olarak üstümüze düşeni ziyadesiyle yapıyoruz ve yapmaya da devam edeceğiz. Gerek Uluslararası platformlarda Suriye halkının yanında durma kararlılığımızın devam edeceğini gerekse Türkiye'ye sığınmış olan Suriyeli kardeşlerimize şefkat kucağımızı daima açık tutacağımızı ifade etmek isterim. Elbette sağlıkçılara da bu hususta görev düşüyor. Gelip Türkiye'ye sığınan kişilerin sağlık ihtiyaçları var" şeklinde konuştu.

"BUGÜN ÜZÜNTÜLÜ BİR GÜNÜMDEYİM"

Sağlık Bakanı Prof. Dr. Recep Akdağ Van'da Bölge Eğitim Araştırma Hastanesinde görev yapmakta olan polisi memurunun şehit olması ve bir meslektaşının Kırım Kongo Kanamalı ateşinden hayatını kaybetmesi nedeniyle üzüntülü olduğunu belirtti.

Akdağ, yaptığı basın açıklamasında, "Bugün üzüntülü bir günüm, Van'da Bölge Eğitim Araştırma Hastanemizde bir değerli kardeşi, bir polis memurumuz görevi başında haince, muhtemel bir terör saldırısı olduğunu düşündüğümüz bir zalimin kurşunuyla şehit oldu. 3 aylık bir yavrusu vardı. Gelirken yolda vali vekilimizle görüştüm. Şehit polisimizin cenaze törenini yapmışlar. 3 aylık yavruda annesinin kucağında törene katılmış. Bu gözü dönmüşlük, bu hainlik, bu alçaklık artık insanımıza sağlık hizmeti sunan, sağlık vesilesi ve şifa vesilesi olmaya çalışan, gayret eden bir sağlık kuruluşumuza kadar uzanmış durumda. Aslında bunu yapanların, bu işi planlayanların, arkasında duranların ve teşvik edenlerin nasıl gözünün döndüğünü, nasıl alçaklaştığını bir kere daha gösteriyor. Bir diğer üzüntümde kırım Kongo kanamalı ateşinden dolayı bir doktor kardeşimizin hayatını kaybetmiş olmasıdır. Bu aslında sağlık çalışanlarının işinin nasılda zor olduğunu gösteriyor. Değerli arkadaşlar şiddetin sağlık hizmetini engellemeye yönelik davranışları gerçekten de terör örgütünün zihniyetini tam olarak ortaya koyuyor. Bütün bunlara rağmen hizmet en üst düzeyde devam ediyor" dedi.

recep akdağ
van bölge eğitim araştırma hastanesi
kkka
Yorum (1)
drtipitip
Biz Doktorlarsa hergün üzüntülü hergün karamsar bundan haberleri var mı acaba ?!!
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir