Medimagazin logo

Aile hekimlerinden "nöbet" protestosu

- Aile hekimlerinin acil servislerde nöbet tutmasını düzenleyen uygulama, İzmir'de protesto edildi
Aile hekimlerinden "nöbet" protestosu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İZMİR - İzmir'de Tabip Odası ve İzmir Aile Hekimleri Derneği (İZAHED) üyesi bir grup, hastane acil servislerinde aile hekimi görevlendirilmesini protesto etti.

Alsancak Devlet Hastanesi acil servisi önünde bir araya gelen grup adına basın açıklaması yapan İzmir Tabip Odası Genel Sekreteri Mete Güzelant, uzman acil servis hekimi yerine diğer branşlardan hekimlerin acil servislere görevlendirilmesinin doğru olmadığını ifade etti.

Görevi, koruyucu ve önleyici sağlık hizmeti vermek olan aile hekimlerinin acil servislerde görevlendirilmesinin toplum sağlığını tehdit eden unsurlarla mücadeleyi zayıflatacağını ileri süren Güzelant, uygulamanın iptali için Anayasa Mahkemesi'ne dava açıldığını hatırlattı.

Hukuki süreç devam ederken görevlendirmelerin de sürdüğünü, bunun kabul edilemez olduğunu belirten Güzelant, "Sağlık hizmetlerini üreten birinci basamak sağlık çalışanlarını koruyucu sağlık hizmetlerinden çekerek acil servislerdeki sorunu çözemezsiniz. Bu işin çözümü acil servis uzmanı hekim kadrolarının arttırılması ile mümkündür" diye konuştu.

İZAHED İzmir Şubesi adına konuşan Barkın Akıncılar da acil servislerde aile hekimine nöbet tutturmanın "aile hekimliği" uygulamasını bitireceğini iddia etti. Akıncılar, aile hekimleri olarak acil servislerde kendilerine yazılan nöbetleri tutmaya gitmeyeceklerini belirtti.

aile
hekimlerinden
"nöbet"
protestosu
Yorum (5)
vatandaş
bence sağlık ocakları 24 saat açık olmalı.biten tansiyon ilacım için artık acile gitmek ben de istemiyorum.onlarda beni görmek istemiyor.diyceniz gündüz git.ne mümkün biz taşeron işçisiyiz.izin alamıyoruz.
0
Cevapla
murat 124
vatandaş (işçi) yorma kimseyi sifreleri verelim kendin yaz ne istiyorsan zaten 3 5 seneye kadar ilaclari da kandi paranla alacaksin..oturur dovusursunuz 1500 tl aldigini idda eden ecza kalfalari ile..
0
Cevapla
durmus ali sert
Baştan aile hekimliğine karşı olanlar şimdi aile hekimliğiini savunur oldu.Tabi yattığınız yerden minimum risk ile maximum kazanç sağlamak hoşunuza gidiyor. Afedersiniz ama o nöbeti tutacaksınız. Bir de bizim işimiz değil diyen yeteneksiz bir dokrot grubu var. onlara da tavsiyem diplomalarını suya katıp çorbasını içsinler.. O tıp fakültesini arka kapıdan bitirenler aile hekimi değil veteriner bile olmasın... o nöbetler TU- TU-LA-CAK
0
Cevapla
Erdem
Değerli meslektaşlarımın nasıl hekim olduğunu eleştirmek, hoş ve etik bir davranış örneği değildir, ayrıca senin haddin hiç değildir. O nöbet tutulmayacak Durmuş TUTULMAYACAK..
0
Cevapla
hacı
durmuş bey üslübunuz meslektaşlarınıza karşı çok yanlış size kim söyledi uzmanlık okuyun diye?vede kişilere veteriner vs gibi ifadeler kullanmayın bu veterinerler nasıl acillerde insanlara baksınlar onlar hayvanlara bakıp tedavi ederler.TUTULACAK gibi bir ifade kullanıyorsun emreder gibi sen kimsin amirim mi?geçti bu ast üst ilişkileri bizler askerliğimizi yapalı çok oldu
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir