Medimagazin logo

AHEF'ten Torba Yasa için Anayasa Mahkemesi hazırlığı

AHEF'ten Torba Yasa için Anayasa Mahkemesi hazırlığı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Torba Yasa Cumhurbaşkanı Abdullah Gül tarafından onaylanarak,18.01.2014 tarihinde Resmi Gazetede yayınlanarak yürürlüğe girdi. Aile Hekimleri Federasyonu (AHEF) Torba Yasanın aile hekimleriyle ilgili maddelerinin Anayasa Mahkemesine verilmesi için bir dosya hazırladı. Hazırlanan dosya Torba Yasanın Anayasa Mahkemesine taşınması için Ana Muhalefet Partisine ulaştırıldı.

ANAYASA MAHKEMESİNE BAŞVURUDA KULLANILAN DOSYAYI OKUMAK  İÇİN TIKLAYIN

ahef'ten
torba
yasa
için
anayasa
mahkemesi
hazırlığı
Yorum (6)
Rp
nafile. chp nin tabanıda tam günü destekliyor. bunu dikkate alın.
0
Cevapla
ASE
Aile hekimlikleri herkesin işleri bir yazı ile ilettiği son basamak oldu.Sağlıkçıların işi yazı yazmak mı hasta bakmak mı?
0
Cevapla
dr
CHP'nin tabanı tam günü desteklemiyor. ayrıca bu torba yasa tam gün değil, doktorları köleleştiren bir yasa. bu yasayı savunanaların dr olduğuna inanmıyorum...
0
Cevapla
umutsuzdoktor
aile hekimleri kendi kurumu dışında başka bir kurumun acilinde neden görev yapsın...üstelik her hastanenin kendi kadrolu doktorları varken.. üstelik bu kurum 2. basamaksa...illa da görev yapılacak deniyorsa o zaman kadroları da bu kurumlara alınsın ve aile hekimliği bu gün bağlı olduğu halk sağlığından alınıp kamu hastane birliklerine bağlansın ...yoksa sadece kanun zoruyla hem birinci hem de ikinci basamakta nasıl verimli çalışılacak...
0
Cevapla
hasan ekim
Aile hekimlerinin üzerlerine ağır yük bindirilmesine neden olan madde maalesef itiraz yazısında belirtilmiş olan 2. maddedir. Acil uzmanlığı dışında uzman olan hekimler bizim branşımıza girmediği için bizi ilgilendirmez, yasal sorumluluk alamayız deyip mevcut malpraktis yasalarını da delil gösterdiklerinden acil nöbetlerininden muaf olmaktalar. Maalesef aile hekimleri ise 2. maddedeki ‘hastalık ayrımı yapmaksızın’ ifadesinden dolayı ağır yükün altına girmekteler. Bence dernek 2. maddeye ek olarak, ‘aile hekimleri gördükleri acil olgulara ilk müdahalelerini yaparak derhal en yakın hastanenin acil servisine sevk ederler’ diye ekletme yaptırmalıdır. Böylece diğer uzmanlar gibi aile hekimleri de bizim branşımızı ilgilendirmez diyerekten bu ağır yükten kurtulabilirler.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir