Medimagazin logo

Adana'da sahte doktorluk yapan 3 kişi gözaltına alındı

Adana'da polisin bir binaya düzenlediği operasyonda, tıbbi ilaç ve malzemeler ele geçirildi. Diploması olmadığı halde tıbbi müdahale yaptığı öne sürülen Suriye uyruklu 3 kişi hakkında soruşturma başlatıldı
Kaynak: DHA
Adana'da sahte doktorluk yapan 3 kişi gözaltına alındı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İl Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Müdürlüğü ekipleri, Seyhan ilçesinde Suriye uyruklu kişilerin çalıştığı 7 katlı iş yerine, bazı yabancı uyrukluların tedavi amacıyla geldiğini belirledi. 

Baskın yapılan binada, İl Sağlık Müdürlüğü ekipleriyle gerçekleştirilen aramada, 90 serum ile 300 iğne, anestezik ve bulantı önleyici 339 kutu ilaç, 259 enjektör, ultrason, mikroskop, şeker ölçüm gibi işlemler için kullanılan 8 tıbbi cihaz, 56 Covid-19 ve gebelik testi, 390 kan tüpü, 21 bin 645 lira ve çeşitli tıbbı malzemeler ele geçirildi. 

Operasyonda yakalanan doktor diploması olmayan Suriye uyruklu 3 kişi hakkında, ‘Kişilerin hayatını ve sağlığını tehlikeye sokacak şekilde ilaç yapma ve satma’ ile ‘1219 sayılı Tababet ve Şuabatı Sanatlarının Tarzı İcrasına Dair Kanuna Muhalefet’ suçundan soruşturma başlatıldı. 

sahte doktor
adana
suriye uyruklu
doktor
gozalti
Yorum (1)
Dr.Yılmaz
reyisimizin doktorlarını derhal serbest bırakmalılar. tutuklayanlar hakkında soruşturma açılmalı. giderlerse gitsinler yeni doktorlar ile devam ederiz diyen reyisimize hakarettir bu operasyondur fetö oyunudur. dr olmak için diplomaya gerek yoktur. suriyeli olmak yeterlidir
3
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir