Medimagazin logo

Adana'da hastalarıyla ilişkiye girdiği öne sürülen aile hekimi açığa alındı

Adana’da bir aile sağlığı merkezinde görevli doktor hastalarıyla merkezde ilişkiye girdiği öne sürülerek valilik tarafından açığa alındı.
Kaynak: İHA - Fatih Keçe - Serkan Çetinkaya
Adana'da hastalarıyla ilişkiye girdiği öne sürülen aile hekimi açığa alındı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Edinilen bilgiye göre, olay Yüreğir ilçesine bağlı Levent Mahallesi'nde meydana geldi. İddiaya göre Levent Mahallesi Aile Sağlık Merkezi'ne gelen bazı hastalar Dr. İ.H.S. (53) tarafından elle ve sözle taciz edildiklerini hemşire ve diğer doktorlara anlattı. Bunun üzerine hemşire ve doktorlar İ.H.S. ile görüşüp uyardı. Ancak buna rağmen İ.H.S.’nin sözle ve elle tacize devam ettiği hatta 4 hastası ile aile sağlığı merkezinde cinsel ilişkiye girdiği öne sürüldü. 

Doktor ve hemşireler bu durumdan şüphelenerek doktorun ilişkiye girdiği öne sürülen bir hasta geldiğinde takip edip suçüstü yaptıkları iddia edildi. Bu olaydan sonra hemşire ve doktorlar mesai arkadaşlarından şikayetçi oldu. 

Şikayet üzerine Adana Valiliği doktoru açığa aldı. Doktorun eşi de bu olayların gün yüzüne çıkması üzerine eşine boşanma davası açtı.  Doktorun muayene sırasında cinsel ilişkiye girdiği öne sürülen kadının da doktorla birlikte olduğunu doğruladığı iddia edildi.

Doktorla ilgili soruşturma devam ediyor.

adana
aile hekimi
doktor
hemsire
cinsel iliski
sorusturma
Yorum (5)
Devrimci Derviş
Hasta Hakları, Bakanlık sürekli " hastalarla İYİ İLİŞKİLER kurun" dediği için arkadaş olayı yanlış anlamış olabilir.
85
Cevapla
Dr. Yüksel
Anlatılanlar doğru ise açığa aşmak yetmez. Meslekten de men edilmeli.
25
Cevapla
Dr
Doktorların yanında eskiden sekreter hemşire olurdu. Sekretersiz tek başına doktor hasta bakmalı. Doktorların yanında sekreter olmalı.
6
Cevapla
Hakan
bu duruma düşen meslektaşlarım oldu. en önemli sebep hemşiresiz hasta bakmak. hasta muayene olurken hemşire doktorun ellerini görecek şekilde yanında olmalı ki bir suç isnadı olsa ben gördüm sorun yok diyebilsin. hemşiresiz çalışmak olmamalı. bir anlık nefsine uyma ve sonu ömür boyu rezillik
3
Cevapla
Ömer Hayyam
bakınız burada doktor ve kadınlar şikayetçi değil. personel şikayetçi... burada bir kıskançlık olmuş...
13
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir