Medimagazin logo

Acil tıp için Aralık’ta kongre zamanı!

Türkiye Acil Tıp Derneği (TATD)ev sahipliğinde düzenlenen ve acil tıp uzmanlarını bir araya getiren 3 eş zamanlı kongre 1-4 Aralık tarihleri arasında Antalya'da düzenlecek
Kaynak: MEDİMAGAZİN
Acil tıp için Aralık’ta kongre zamanı!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Eş zamanlı üç kongre ile Acil Tıp hekimlerine bilim şöleni yaşatmayı amaçlayan Türkiye Acil Tıp Derneği (TATD), 18. Türkiye Acil Tıp Kongresi (TATKON), 8. Avrasya Acil Tıp Kongresi (EACEM) ve 17. WINFOCUS (World Interactive Network Focused On Critical UltraSound) Dünya Kongrelerini 1-4 Aralık tarihleri arasında Antalya’da düzenleyecek.

Yurt dışından birçok Acil Tıp öğretim üyesinin ve alanında uzman ismin ağırlanacağı kongrede , kritik bakım ve resüsitasyon, travma yönetimi, afet tıbbı, acil tıpta eğitim uygulamaları, kardiyovasküler ve nörolojik aciller, çocuk acilleri gibi ana konuların yanı sıra pandemi sürecinde önem kazanan dijital acil tıp uygulamaları ile tele-sağlık uygulamaları da ele alınacak.

Workshoplar ile bilgiler tazelenecek

Dünya çapında Acil Tıp profesyonellerini bir araya getirmeyi amaçlayan kongrede Judith Tintinalli, Michael Holzer, Steve W.Smith, Venkatesh Thiruganasambandamoorthy, William J. Brady, Kendall Ho, Sergey Motov, Vicki Noble ve Andrew Liteplo gibi uzmanlık alanlarında marka olmuş isimler de  tecrübelerini aktaracak.

Kongrenin ilk gününde “E-KPR Atölyesi”, “Zor Havayolu Yönetimi”” ve Acil Serviste Ağrı Yönetimi”  workshopları ile kongre katılımcıları bilgilerini tazeleme ve  pratiklerini geliştirme imkanı bulacak. Ayrıca WINFOCUS Dünya Ultrason kongresi kapsamında WINFOCUS’un dünya çapında tanınan, ultrasonografi alanında önde gelen eğitmenleri ile birlikte ve TATD Ultrasonografi Çalışma Grubu eğitmenlerinin katkılarıyla WINFOCUS sertifikalı 9 farklı kurs yapılacak.

 “Önemsiyoruz, Cesaret Ediyoruz ve Paylaşıyoruz’’teması ile düzenlenen ve EUSEM (European Society for Emergency Medicine) tarafından desteklenen kongrenin başkanlığını ise TATD yönetim kurulu başkanı Prof. Dr. Serkan Yılmaz yapacak.

 

acil tip
aralik
kongre
turkiye acil tip dernegi
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir