Medimagazin logo

Acil serviste doktora silahlı tehdit kamerada

Edirne'de hasta yakınıyla gittiği hastanede doktor ve sağlık çalışanını tabanca ile tehdit eden Rifat Kuş (23), hakkında 6 aydan 3 yıla kadar hapis cezası istemiyle dava açıldı. Diğer taraftan olaya ilişkin güvenlik görüntüleri ortaya çıktı
Kaynak: DHA
Acil serviste doktora silahlı tehdit kamerada
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Edirne'de 24 Ekim gecesi Sultan 1'inci Murat Devlet Hastanesi acil servisine, yakınıyla birlikte gelen Rifat Kuş, burada nöbetçi doktor ve sağlık memuru ile tartıştı. Kuş, bu sırada belindeki tabancayı çıkararak, doktor ile sağlık çalışanını tehdit etti. Hastanenin güvenlik görevlileri devreye girerek olayı büyümeden kontrol altına aldı. Olay sonrası gözaltına alınan Kuş, emniyetteki işlemlerinin ardından çıkarıldığı hakimlikçe tutuklandı.

Rifat Kuş hakkında 'Silahlı tehdit suçundan' 6 aydan 3 yıla kadar hapis istemiyle 1'inci Asliye Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı. Kuş'un acil serviste doktor ve sağlık personelini tehdit edip, belindeki tabancayı çıkararak saldırmak istediği anlara ilişkin güvenlik kamerası görüntüleri de dava dosyasına girdi. 

Görüntülerde, hasta olan yakını tekerlekli sandalyede olan Kuş, görevli sağlık personeli ile konuştuktan sonra hasta muayene eden kadın doktor B.K. ile tartışmaya başladı. Bu sırada acil serviste bulunanların müdahale etmeye çalıştığı Kuş, onlardan uzaklaşıp belindeki tabancıyı çıkardı. Silahla doktora doğru yönelen Kuş'a güvenlik görevlisi müdahale ederek, tabancayı kullanmasını engelledi. Bu sırada görevlilere tehditler savuran Kuş, güçlükle sakinleştirilerek, acil servisten çıkarıldı. 

"Haklarını helal etsinler"

Davanın ilk duruşmasında Rifat Kuş, hata yaptığını belirterek, sağlık personelinden özür dileyip, helallik istedi. Üzerindeki silahın arkadaşına ait olduğunu söyleyen Kuş, "O gün iyi olaylar yaşamadım. Doktor ve sağlık çalışanının sert üslubundan dolayı sinirlendim. Silahı kimseye doğrultmadım, yaptığımın yanlış olduğunu anlayınca da silahı yanımdaki arkadaşıma verdim. Kimseyi tehdit etmedim. Şikayetlerini geri çeksinler demiyorum ama haklarını helal etsinler" dedi.

Doktor B.K., sanık ve acil servise birlikte geldiği 2 kişiden şikayetçi olduğunu söyledi. Sağlık çalışanı A.Ö. de yüksek sesli müzikle acil servise gelen sanık ve arkadaşlarının, kendisinin ve doktorun uyarılarına karşın müziğe kapatmadığını ve silahı kendisine doğrultarak tehdit ettiğini belirterek, şikayetçi olduğunu söyledi. Duruşmada olay anına ait güvenlik kamera görüntüleri de izlendi. Sanık avukatı yazılı savunma için süre talep etti. 

Rifat Kuş'un tutukluluk halinin devamına karar veren mahkeme, duruşmayı erteledi.

Doktor ve sağlık çalışanını silahla tehdit etmişti... Duruşmada helallik isteyip özür diledi


 

edirne
doktor
silahli tehdit
Yorum (2)
Cookie Monster
kameraman arkadaşımız "cevat kelle" olay yerinden aktarıyor: gazze şeridindeki ateşkese rağmen hâlâ silah sesleri ve çatışma haberleri geliyor. ben spikeriniz"hamit el sabah",sizlere canlı yayın yapmaya devam edeceğim (ironiyi anlayan nalasın, anlamaya beyin.dll kapıda ödem imkânı ile gönderilir)...
4
Cevapla
helal
kötü bir şaka mı bu ? ne helali ?
6
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir