Medimagazin logo

Acil müdahale odasında çekilip sosyal medyada paylaşılan görüntü hakkında suç duyurusu

Burdur'da uzaklaştırma kararı aldırdığı eşi Serhan Seçer (34) tarafından işlettiği restoranda av tüfeği ile vurularak öldürülen Nurcan Seçer'in (35), Burdur Devlet Hastanesi'nde acil müdahale odasında çekilip sosyal medyada paylaşılan görüntüsü hakkında kardeşi Ömer Kılıç, suç duyurusunda bulundu.
Kaynak: DHA - Mesut MADAN
Acil müdahale odasında çekilip sosyal medyada paylaşılan görüntü hakkında suç duyurusu
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Bir çocuk annesi Nurcan Seçer, yaklaşık 6 aydır ayrı yaşadığı, hakkında uzaklaştırma kararı aldırdığı eşi Serhan Seçer tarafından birlikte işlettikleri restoranda 8 Nisan'da av tüfeği ile öldürüldü. Seçer'in Burdur Devlet Hastanesi'nde acil müdahale odasında çekilen görüntülerinin sosyal medyada paylaşılması üzerine kardeşi Ömer Kılıç, suç duyurusunda bulundu. Kılıç, Burdur Cumhuriyet Başsavcılığı'na yaptığı suç duyurusunda görüntüyü sosyal medyada paylaşan ve yayanların cezalandırılmasını talep etti.

'Suçluların ceza almasını istiyoruz'

Adliye önünde avukatı Süleyman Kesici ile gazetecilere açıklama yapan Kılıç, "Kardeşimizi kaybettik, çok üzgünüz. Bu acıyı tarif edemem. Biz bu acıyı yaşarken hastanede görevliler tarafından müdahale sırasında uygunsuz videolar paylaşılmış. Onun için suç duyurusunda bulunduk. Suçluların ceza almasını istiyoruz. İnsanlar bu kadar vicdansız olabiliyor. Onların da eşi, çocukları, evlatları var" dedi.

'En ağır şekilde cezalandırılması' talebi

Avukat Süleyman Kesici ise olay hakkında iddianame hazırlanması sürecinin devam ettiğini dile getirdi. Kesici, "Olayla ilgili süreci takip ediyoruz. Bu süreçte TCK'nın 82'nci maddesi gereği 'eşe kasten öldürme suçu' oluştu. Bu noktada iddianamenin hazırlanmasının akabinde soruşturma aşamasında da davayı takip edeceğiz. Bu sürecin takipçisiyiz. Şu aşamada şüpheli sıfatında, sonraki süreçte sanık sıfatını alacak. En ağır şekilde cezalandırılması için elimizden geleni yapacağız" diye konuştu.

Görüntüleri paylaşanlara yönelik suç duyurusu

Kardeşini kaybetme acısı yaşayan Kılıç'ın, sosyal medyada yayılan Nurcan Seçer'e ait görüntülerin ortaya çıkmasıyla üzüntüsünün büyüdüğünü dile getiren Avukat Kesici, "Vücudunun üst kısmı çıplak haldeki uygunsuz görüntülerin sosyal medyada paylaşılması TCK'nın 130'uncu maddesi gereği suç teşkil ediyor. Bununla ilgili de sürecin takipçisiyiz. Bu görüntüleri paylaşanların hak ettiği cezayı alması için elimizden geleni yapacağız" dedi.

Burdur Valiliği de olayla ilgili yazılı yaptığı yazılı açıklamada, "08.04.2021 tarihinde saat 20.50 sıralarında Atatürk Caddesi'nde kocası tarafından öldürülen N.S. isimli vatandaşımız ile ilgili olayın kamera görüntülerinin sosyal medya aracılığıyla yayınlandığı anlaşılmıştır. Konu ile ilgili olarak adli makamlarca adli soruşturma, valiliğimizce de idari soruşturma başlatılmıştır" ifadesi yer aldı.

burdur
acil müdahale odası
sosyal medya paylaşımı
nurcan seçer
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir