Medimagazin logo

Acil doktoru 3 hasta yakını tarafından darp edildi / VİDEO

Kilis’te özel bir hastanenin acilinde görevli doktor 3 tane hasta yakını tarafından darp edildi. Saldırı anı ve polisin olaya müdahalesi güvenlik kamerası tarafından kaydedildi.
Acil doktoru 3 hasta yakını tarafından darp edildi / VİDEO
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Edinilen bilgiye göre olay, çarşamba günü Kilis’te bulunan özel bir hastanenin acilinde yaşandı. Bir yakınlarını hastaneye getiren 3 kişi, hastalarıyla ilgilenmediği gerekçesiyle doktorla tartıştı. Doktor Aydın Emek Kaya’nın yanına giden bir şahıs, tartıştıktan sonra dışarı çıkarak yakınlarına haber verdi. Kısa bir süre sonra doktorun kaldığı odanın önüne gelen 3 kişi, içeri girerek doktoru tekme tokat dövmeye başladı. Yaşananlar nedeniyle hastane içinde büyük panik yaşandı. Ne yapacağını şaşıran hemşireler koşarak hastane polisine haber verdi. Acile giden polisler doktoru darp eden 3 kişiyi gözaltına aldı.

Doktorun vücudunun çeşitli yerlerinde darp neticesinde yaralar oluştu. Kolu yerinden çıkan doktor hastanede tedavi altına alınırken saldırganlar ise emniyete götürüldü. Doktorun saldırganlardan şikayetçi olduğu öğrenildi.


Yaşanan olay sonrası Gaziantep-Kilis Tabip Odası bir açıklama yaptı. Doktorun hayati tehlikeden kıl payı ile kurtulduğunu belirten Gaziantep-Kilis Tabip Odası Başkanı Dr. Hamza Ağca, saldırıyı şiddetle kınadıklarını belirtti. Ağca, “Çarşamba günü Kilis’te özel bir tıp merkezinde çalışan hekim arkadaşımıza görevi sırasında hasta yakını tarafından saldırıda bulunulmuştur. Maalesef hekim arkadaşımız hayati tehlikeden kıl payı kurtulmuştur. Halen kolu atele alınmış ve iş göremez durumdadır. Yüzünde ve gözündeki morluklardan anlaşılacağı üzere nasıl bir düşünce ile darp edildiği üzüntü vericidir. Darp eden kişi hakkında her türlü adli ve idari işlem başlatılmıştır. Sağlık sistemini bu hale getirenler bir kez daha en azından vicdanlarına hesap vermelidirler” dedi.

Sağlık çalışanlarının meslek grupları içinde en fazla şiddete maruz kalan çalışanlar olduğunu söyleyen Ağca, “Sağlık çalışanlarının şiddete karşı büyük risk altında olduğu apaçık ortadadır. Hekimler can güvenlikleri açısından kurumların yeterince önlem almadıklarını düşünmektedirler. Günümüzde sözlü saldırılar sıradanlaşmış, tüm hekimler bu konuda iyi ve ya kötü deneyim sahibi olmuşlardır. Hekimler şiddetin tam ortasında hizmet vermeye çalışan bir meslek grubu haline gelmiştir. Toplumun çok farklı sosyo-ekonomik ve kültürel katmanlarının buluşma noktası olan hastaneler, tıp merkezleri, aile sağlığı merkezleri, kısacası bütün sağlık kurumları güvenli bir çalışma ortamı olmaktan giderek uzaklaşmaktadır” dedi.

 

acil
doktoru
3
hasta
yakını
tarafından
darp
edildi
/
vi̇deo
Yorum (7)
bulut
biz olmadan seçim kazanmanız zordur, sn siyasetçiler.
0
Cevapla
Md
Her yönüyle bir Ortadoğu ülkesi olduğumuzun kanıtları, semerinden boşanırcasına saldıran hayvanlarla dolu bir ülkede yaşamak zorundayız, kanun yok, kanun yapılmaya çaba hiç yok, şiddet çok, Şiddete önlem hiç yok...
0
Cevapla
postenflamatuar
ideolojik TTB suriye sınırına gideceğine, ideolojik fikir arkadaşları ile flört edeceğine hastane acillerine gitsin. Öyle dandik açılan acilleri kapattırmak için çalışma başlatsın. Doktor güvenliği olmayan acillerde hekimleri çalıştırmamak için o çalıştırmadığı kafasını çalıştırsın ve örgütlülük oluştursun. Ama işte PKK nasıl terörsit dememek için kafa yormaktan, PKK ye terörist demenyenleri ziyaret etmekten bu mühim işlere zaman kalmıyor. Hükümeti düşman bellemiş nasıl iktidar düşürülmesine yardımcı olurumun derdine girmekten hekimlerin gerçek problemleri ile uğraşamakt istemiyor ya da öyle bir derdi yok. Hükümet fırsat buldumu bu TTB yönetimine zevahiri kurtarmak için laf ediyor ve kınıyor ama böyle ideolojik TTB yönetimini gökte ararken yerde bulmuş. Bu beceriksiz ve ideolojik ve gırtlağına kadar siyasete bulaşarak hekimleri felç eden TTB yönetimini pamuklar içinde büyütmeye kararlıdır. Gerçek bir hekim örgütü olsa ne R. akdağ ve ne de M. müezinoğlu o koltukalarda 1 gün bile duramazlardı, ucube malpraktis kanunu bu şekilde çıkmaz, leş kargaları ve merhametsiz sıfatlı bazı avukat ve bazı hasta ile hasta yakınları için elverişli ortam oluşamazdı. Hekimlerin bi ömür biriktiremeyeceği paraya mahkum edilmelerini sağlayan bir tazmiant sistemi kurulamazdı. Her önüne gelen lümpen ve sosyopat hekimleri işi dolayısı ile tehdit edemez, sövemez, darb edemez, bıçaklayamaz ve kurşunlayıp şehit edemezdi. Çünkü gerçek hekim örgütü buna yeltenenleri uzun süre demir parmaklıklar arkasında tutacak ve polis gözetiminde ve denetiminde olmadan geri kalan hayatı boyunca bu kişileri bir daha doktora muayene olamamamyı mümkün kılan yasal düzenlemeleri hayata geçirirdi. Bir gerekirse her poliklinik katına 3-5 silahlı ve silah kullanma yetkisi olan polisi de görevlendirirdi. Ama işte hükümetleri bu konularla sıkmayıp ve siyasi şov yaparak hükümetlerin ekmeğine resmen yağ sürüyorlar. Hekim düşmanı bir bir hekim örgütü yönetimi ile karşı karşıyayız. Durum bundan ibarettir
0
Cevapla
zeki kalender
Kilisi darmadağın edeceksin...reziller sizler doktorun tırnağı bile olamazsınız>hiç bir hizmete layık değilsiniz......
0
Cevapla
R.YILMAZ
Çok yazık..... Doktorumuza geçmiş olsun!
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir