Medimagazin logo

6 Çocuğum var kör olma da gör beni

İş istediği Bakan Akdağ'dan 'Gözlerin görmediği halde iş vermişiz daha ne yapalım' cevabı alan Batmanlı santral memuru isyan etti
6 Çocuğum var kör olma da gör beni
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Sağlık Bakanı Recep Akdağ'ın Batman Bölge Devlet Hastanesi'ndeki incelemeleri sırasında geçinemediğini söyleyip yardım istemesi üzerine Akdağ'ın 'gözlerin görmediği halde iş vermişiz. Daha ne yapalım?' dediği santral görevlisi Nurullah Mehmetoğlu öfkeli.

YEMEK ISMARLAMAYA KALKTI

Görme engelli geçici işçi Mehmetoğlu o an yaşadığı duyguları şöyle anlattı: 'Asgari ücretle çalışıyoruz. Koşulların iyileşmesini istiyoruz. 650 TL ile altı çocuğuma bakıyorum. Bakan ne kadar alıyor? Benim aldığım parayla altı çocuğa bakabilir mi? Bir odalı evde oturuyoruz. Çocuklardan Büşra ve Murat okul çağına geldi ama parasızlıktan hiç okula gönderemedim. 2008'de taşeron firma aracılığıyla Batman Bölge Devlet Hastanesi'nde işe başladım. Bakan'ın yanına gittim. Danışmanına 'Bir yemek ısmarlayınız' dedi. Ben de 'Yemek için gelmedim. Maaşım yetmiyor. Taşeron firmalardan bizi kurtarın' dedim. O da bana malum yanıtı verdi. Halime şükretmem gerektiğini söyledi. Karşılık vermeyi düşündüm ama saygım gereği sustum. O da benim gibi engelli olsaydı ne olurdu? Ben devletten tek bir şey istiyorum. O da çalıştığım kurumun taşeron firmadan kurtarılıp bizim gibi engellilerin en azından sözleşmeli olarak çalışması.'

Engellileri baştacı yaptık

Benim Sağlık Bakanı olarak ve Sağlık Bakanlığı olarak engelli kardeşlerimize ne şekilde baktığım çok bellidir. 8,5 sene içerisinde onları başımızın tacı yaptık. Her türlü hizmeti verdik. Hastanelerde bütün engelli kardeşlerimiz için özel hizmet alanları açtık.

6
çocuğum
var
kör
olma
da
gör
beni
Yorum (2)
doktor
doktorlara ve sağlık personeline karşı verilen gazla ne kadar iyi himet ederseniz edin halk sizede tekmeyi vuracaktır.çünkü sistem bunun üzerinekuruldu.doktorlara şiddet uygulayanlar umarım sizinde bir gün yakanıza yapışır.taşeronun olmadığı zamanlarda herkez işini yapsaydı böyle olmazdı.hastaneleri pislik götürüyordu.
0
Cevapla
halil
Nasıl bir ikilemdir ki görme engelli vatandaşımız şartlarının iyileştirilmesi için bakanla görüşünce hakarete uğruyor, ancak sağlık hizmeti almaya gelince her türlü imkanı sunuyoruz oluyor. Etliye sütlüye karışmadan sağlık personelini vatandaşa yem ediliyor. sağlık personelininde bu ülkenin vatandaşı olduğu gerçeğini ne zaman idrak edecek bu siyasiler. Bakanları, milletvekillerini şikayet edebileceğimiz bir numara versin başbakanımız. Oy toplarken anlattıkları icraatleri yerine getirmediklerinde malpraktisten yargılansınlar. Bir nevi performans sistemine tabi olsunlar. Belki o zaman empati yapabilirler.
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir