Medimagazin logo

14 Mart Tıp Bayramında evde hasta ziyareti!

Osmaneli ilçesinde, evde sağlık hizmeti alan hastalar ziyaret edildi.
14 Mart Tıp Bayramında evde hasta ziyareti!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

BİLECİK-14 Mart Tıp Bayramı etkinlikleri kapsamında Kaymakam Edip Çakıcı, Bilecik Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Mustafa Yılmaz ve İlçe Devlet Hastanesi Başhekimi Ferhat Damkacı, İdari ve Mali Hizmetler Müdürü Sinan Mut ve Sağlık Bakım Hizmetleri Müdürü Sevda Can ile birlikte evlerde sağlık hizmeti alan hastaları ziyaret ederek, hasta ve yakınlarının isteklerini dinledi.

Çakıcı, İlçe Devlet Hastanesinde, görev yapan doktor, hemşire ve personelin Tıp Bayramı kutlayarak, hazırlanan pasta kesti.

Sağlık çalışanlarının yaptıkları görev itibarıyla en önemli hizmetlerden birini yerine getirdiklerini ifade eden Çakıcı, "Sağlık mesleği fedakarlık ister. Hayat kurtarmak ve insanları sağlığına kavuşturmak, kutsal ve aynı zamanda zor bir görevdir. Bu zor görev ancak fedakarlıkla başarılabilir" dedi.

Yılmaz da son aylarda artış gösteren, sağlık emekçilerine karşı görevlerinin başında yapılan fiziksel saldırıları kınadığını belirterek, "Sağlık alanındaki tüm çalışanlarına, gerçek karşılığını alabildikleri, şiddete maruz kalmadıkları ve görevlerini yapabildikleri bir çalışma ortamı diliyorum. Bunun için de gerekli düzenlemelerin yapılması gerektiğine inanıyorum. Halkın çağdaş, insani koşullarda sağlık hizmeti alması için tüm iyi niyet ve özveriyle hizmet vermeye çalışan doktorlarımız ve tüm sağlık emekçilerimizin, yanlarında olduğumuzu bir kez daha vurgulamak istiyorum" diye konuştu.

Çakıcı ve Yılmaz, servisleri dolaşarak personele karanfil dağıttı.

14
mart
tıp
bayramında
evde
hasta
ziyareti!
Yorum (2)
md
Biraz daha dişinizi sıkın,daha fazla ziyarete gidin, seçime az kaldı...
0
Cevapla
alperen
sizin tıp bayramı kutlama etkinliğinizi öpeyim! evde hasta ziyareti..
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir