Medimagazin logo

12-36 çalışma istemiyoruz!

Sağlık ve Sosyal Hizmet Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen) üyeleri, çalışma saatlerinde değişiklik yapılacağı gerekçesiyle oturma ve iş bırakma eylemi yaptı.
12-36 çalışma istemiyoruz!
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

İSTANBUL-Sendika üyeleri Bakırköy'deki 112 Başhekimliği Komuta Kontrol Merkezi önünde toplandı.

Grup adına açıklama yapan Sağlık-Sen İstanbul 1 No'lu Şube Başkan Vekili Zafer Caner, "12-36 çalışma sistemi"nin yeniden gündeme getirilmesinin çalışanları huzursuz ettiğini belirterek, "112 çalışanlarının mali, sosyal ve özlük haklarındaki mağduriyetler giderilmemişken, istasyon şartları düzeltilmemişken, şiddet olayları son bulmamışken, istasyon sayıları ve personelleri yeterli hale getirilmemişken ve en önemlisi çalışanlar kendilerini sahipsiz hissederken, aidiyet duyguları körelmişken, 12-36 nöbet sistemi mağduriyetlere bir yenisini daha ekleyecektir" dedi.

Bu sistemin dayatma olduğunu ve gönüllülük içermediğini savunan Caner, sistemin 112'yi daha işlemez hale getireceğini iddia etti.

Memur-Sen İstanbul İl Başkanı Durali Baki de bu konuda mücadeleye devam edeceklerini dile getirerek, yarın da İl Sağlık Müdürlüğü önünde benzer bir eylem gerçekleştireceklerini bildirdi.

Açıklamanın ardından "12-36 istemiyoruz" şeklinde slogan atan grup, oturma eylemi yaptı. Gruptakiler, daha sonra dağıldı.

12-36
çalışma
istemiyoruz!
Yorum (1)
Frankie Bellevan
"...çalışanlar kendilerini sahipsiz hissederken,aidiyet duyguları körelmişken..." bunun sorumlusu kim ? sağlık-sen'den daha aktif ve etkili bir rol üstlenmelerini bekliyoruz. bu yapılırsa hep beraber kazanacağımız kesin. lütfen "sözü alınan" "yıpranma payı'nın" bir an önce yasalaşması için yakından takipçi olsunlar. yasanın çıkması için yıl sonu beklenmek zorunda mı? diğer talimatlar,vaadler gibi bu da boş çıkmasın. gelişmeleri sağlık camiasıyla gecikmeden paylaşsınlar. özelde üyelerine,genelde tüm sağlık çalışanlarına karşı taşıdıkları sorumlulukları hakkıyla yerine getirsinler. her şey geçmişte olduğu gibi olmak zorunda değil. ucuz politik pazarlıklara,hesaplara alet olmasınlar.
1
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir