Medimagazin logo

Sahte reçete ve raporlarla vatandaşı dolandıran çete çökertildi

Gaziantep’te sahte reçete ve rapor yazarak vatandaşları dolandıran 10 kişilik bir şebeke çökertildi.
Sahte reçete ve raporlarla vatandaşı dolandıran çete çökertildi
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

GAZİANTEP-Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ile Sosyal Güvenlik Kurumu Gaziantep Bölge Müdürlüğü görevlilerince yapılan çalışmalarda liderliğini Ş. A (36) isimli şahsın yaptığı bir grup yakalandı.


    Şebeke liderinin organize suç örgütünün irtibatlı olduğu bazı şahıslarla ortak hareket ederek, kimlik numaralarını vatandaşların bilgisi dışında kullandıkları belirlendi. Çete üyelerinin bu bilgileri kullanarak hastanelerde irtibatlı oldukları elemanlarına sahte ilaç muafiyet raporu düzenlettirdikleri ifade edildi. Şahısların buna uygun olarak çok sayıda pahallı ilaç içeren reçete düzenlettirdikleri, bu reçeteleri SGK’ya fatura ettikleri ve daha sonra kupürü kesik olan ilaçları el altından piyasaya sürdükleri iddia edildi.


    Şahısların kamuyu zarara uğrattıkları ve ilaçları ikinci kez satarak haksız kazanç sağladıklarının belirlenmesiyle Cumhuriyet Başsavcılığı'nın talimatıyla yapılan ve yaklaşık 5 ay süren çalışmalarda, şahısların suç işlemek amacıyla örgüt kurma, örgüt faaliyeti kapsamında resmi belgede sahtecilik, nitelikli dolandırıcılık ve kamuyu zarara uğratma suçunu işledikleri tespit edildi.
Polis tarafından gözaltına alınan 10 çete üyesi, hakkında gerekli yasal işlemler yapılarak Gaziantep Cumhuriyet Başsavcılığı’na sevk edildi.

sahte
reçete
ve
raporlarla
vatandaşı
dolandıran
çete
çökertildi
Yorum (2)
murat
Çete üyelerinin bu bilgileri kullanarak ***pastanelerde*** irtibatlı oldukları elemanlarına sahte ilaç muafiyet raporu düzenlettirdikleri ifade edildi*** medulla ya havuclu kek rapor edebiliyor muyuz? EDİTÖRÜN NOTU: HASTANE-PASTANE: DÜZELTİR ÖZÜR DİLERİZ...
0
Cevapla
capan
Havuçlu kek ödense sgk giderleri 2 kat artar:)))Dikkat raporda tarif eksikliği varsa ödemez kesinti sebebidir...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir