Medimagazin logo

Saçta beyazlık giderici ürünler için reklam uyarısı

Sağlık Bakanlığı, bu ürünlerle ilgili reklamlardaki asılsız iddialara itibar edilmemesini istedi
Saçta beyazlık giderici ürünler için reklam uyarısı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

ANKARA -Bir süre önce saçtaki beyazlıkları kapatmak için kullanılan ürünlerde ''sağlığa zararlı kurşun bileşikleri bulunduğu'' uyarısı yapan Sağlık Bakanlığı, son olarak da bu ürünlerle ilgili reklamlardaki asılsız iddialara itibar edilmemesini istedi.
     
Sağlık Bakanlığı, daha önce saçtaki beyazlıkları kapatmak için kullanılan ürünlerde sağlığa zararlı kurşun bileşikleri bulunduğu uyarısı yapmış, vatandaşlardan bu ürünlerle ilgili Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü Piyasa Gözetimi ve Denetimi Daire Başkanlığına ihbarda bulunmalarını istemişti.
     
Sağlık Bakanlığı İlaç ve Eczacılık Genel Müdürlüğü, yeni bir duyuru daha yayımlayarak, vatandaşlara bu ürünlerle ilgili reklamlar konusunda uyarıda bulundu.
     
Duyuruda, Piyasa Gözetimi ve Denetimi Daire Başkanlığı tarafından yürütülen çalışmada, ''Restoria Discreet Colour Restoring Cream'' isimli üründe, kurşun ve bileşikleri saptandığı belirtildi.
     
İdari işlem başlatılan bu ürünü elinde bulunduranların söz konusu kremi, il sağlık müdürlüklerine teslim etmeleri çağrısında bulunulan duyuruda, ayrıca söz konusu ürün grubuna ilişkin piyasa gözetimi ve denetimlerinde, bunlarla ilgili çeşitli televizyon, radyo ve internet sitelerinde reklamlar yayınlandığına dikkati çekildi.
     
Duyuruda, bu reklamlardaki ''Beyaz saç giderici'', ''Kullanımı neticesinde doğal renklendirici özelliği olan bitkisel sistemlerle saçın renk hücresine etki ederek saç beyazlığından kurtulma sağlar'', ''Saç beyazlamasına kısa sürede bitkisel çözüm'', ''Beyazlamış saçlarınıza boya yapmadan sadece eski saç renginize dönmesini sağlayan'', ''Düzenli kullanımda net çözüm 3 ay kullanımdan sonra tedavi edilen saç telleri'', ''Beyaz saçlardan kurtulup eski saç renginizi yeniden kazanmanızı sağlayacak çözüm'', ''Boya değildir, içerdiği özel formül sayesinde, saça rengini veren pigmentleri artırır ve böylece beyazlaşmış saçları kademeli olarak doğal görünümlü rengine kavuşturur'', ''Saçın boyanmadığına dair'' şeklindeki asılsız iddialarla tanıtımlar yapıldığı belirtilerek, tüketicilerin bunlara itibar etmemeleri istendi.
 

saçta
beyazlık
giderici
ürünler
için
reklam
uyarısı
Yorum (2)
murat
il saglik mudurlugune havale..onlar da muhtemelen aile hekimlerine yazarlar ev ev gezilip sac siyahlatici urunlerin toplanmasi diye.madem o kadar yaygin reklam var rtuk ne ise yarar yada btk denilen internet sansurleyici kurum? yasaklanan birsuru urunun reklamlari hala sayfa sayfa goruntulenebiliyor
0
Cevapla
FF
ÖNEMLİ DEĞİL MUAYENEHANELER KAPANSIN YETERKİ. Bel ağrısını şıp diye kesen kuşaklara ne demeli (.osmo....).Hemde noter huzurunda!! Her damarı açan ilaçlar hala el altından pazarlanıyor. Tüm kansere iyi gelen ilaçlar ha keza öyle. Bir tutam otla milleti perişan edenler televizyonlarda baş köşede. Ballın ne mütiş mucizeleri varmış yeni öğreniyoruz. Üfürükçüler, bel ve boyun çekenler, cinciler, muskacılar...CİRİT ATIYOR MEMLEKETTE. SİZE HERŞEY SERBEST, gün sizin gününüz, DEVAM EDİN...
0
Cevapla
Yorum Yaz
0/300

Bu haberler de ilginizi çekebilir