Medimagazin logo
Oda başkanının aracı kundaklandı
Birkaç ay önce de bir Eczacı Odası Genel Sekreterimize yönelik saldırı ile gündeme gelen eczacılara yönelik saldırılara bir yenisi daha eklendi. Gaziantep Eczacı Odası Başkanı İrfan Demirci’nin arabası kundaklandı.
Oda başkanının aracı kundaklandı
Abone Ol:
Medimagazin google abone ol

Birkaç ay önce de bir Eczacı Odası Genel Sekreterimize yönelik saldırı ile gündeme gelen eczacılara yönelik saldırılara bir yenisi daha eklendi. Gaziantep Eczacı Odası Başkanı İrfan Demirci’nin arabası kundaklandı.

Saldırıyı kınayan bir basın açıklaması yapan Türk Eczacıları Birliği (TEB), saldırıların kendilerini yıldırmayacağını; mücadele yolunda geri adım attıramayacağını bildirdi.

Saldırıyı kınadı
Eczacı odalarının kanun ile kendilerine verilen yetkileri yerine getirmeye çalıştıklarını ifade eden TEB, hasta sorunları ile ilgilenmenin yanı sıra bir de mesleğe ve meslektaşlarına yapılan saldırılar ile mücadele etmek zorunda kaldıklarını söyleyerek, “Tüm dünyada eczane ruhsatlarının düzenlenmesinde eczacı örgütleri ya tek yetkilidir ya da önemli yetkileri vardır. Ancak ülkemizde eczacı odalarımızın bu konudaki yetkisi sürekli aşındırılmaktadır. Eczacı Odalarımızın yöneticileri, yetkileri sınırlandırılmış bir biçimde, mesleği korumak için kendilerini siper etmek zorunda bırakılmaktadır. Otoritenin eczacı örgütlerini yetkisizleştiren yaklaşımı, bizleri muvazaa konusunda savunmasız bıraktığı gibi, bu saldırganları da cesaretlendirmektedir” ifadelerini kullandı.

“Saldırılar bizi yıldırmayacak”
TEB açıklamasında, Gaziantep Eczacı Odası Başkanı İrfan Demirci’ye yönelik saldırıyı kınadıklarını ve 24.000 kişilik meslek çalışanı olarak Demirci ile birlikte bütün yöneticilerin arkasında olduklarını vurguladı. TEB, “Hep beraber, muvazaaya dur demeye kararlıyız. Bu baskıların bizi yıldırabileceğini düşünenler, eczacı örgütlerini tanımamış demektir. Bizim tek üzüntümüz, halk sağlığını birebir ilgilendiren bu görevi tek başımıza yapmak zorunda bırakılmaktır. Ama eczacı odası yöneticilerimizin de bizlerin de bu karanlık odakların üzerine gidebilecek gücü, cesareti ve kararlılığı mevcuttur” açıklamasında bulundu.

TEB basın bürosu aracılığı ile yaptığı açıklamanın sonunda şu ifadeleri kullandı:
“Gaziantep Eczacı Odası Başkanımız Ecz. İrfan Demirci’ye geçmiş olsun diyor, bu tip karanlık eylemlerin hep beraber yürüdüğümüz muvazaa ile mücadele yolunda bizi bir adım bile geri attırmayacağını siz değerli basın mensupları aracılığıyla kamuoyuna ilan ediyoruz.”

oda
başkanının
aracı
kundaklandı
Bu habere ilk yorumu siz yapabilirsiniz...
Yorum Yaz
0/300